Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja » Work-Life Balance

Społeczne bariery we wdrażaniu programów WLB

Fot. sxc.hu
Zmienność tempa życia i warunków pracy, konsumpcjonizm, kult przyjemności, egocentryzm, kultura masowa oraz chaos aksjologiczny i normatywny – to cechy charakterystyczne dla nowoczesnego społeczeństwa. Rządzi nami moralność intencji, wyrastająca z upodobania do pozorów.
więcej

Personalne ograniczenia we wdrażaniu programów WLB

Fot. istockphoto.com
Polityka dotycząca równowagi między pracą a życiem osobistym (ang. work-life balance – WLB) określa, na jaką elastyczność w sposobie zarządzania kapitałem ludzkim organizacja zamierza sobie pozwolić, aby umożliwić pracownikom uzyskanie równowagi między obowiązkami zawodowymi a pozostałą aktywnością.
więcej

Personalne ograniczenia w WLB

Fot. sxc.hu
Czy organizacje są w stanie zwiększać produktywność pracowników i jednocześnie zapewniać im równowagę między życiem zawodowym a prywatnym? W jakim stopniu programy WLB rzeczywiście przekładają się na zwiększenie zaangażowania pracowników i zatrzymywanie w firmie najlepszych? Czy pracownicy widzą potrzebę takich programów?
więcej

Zmęczony umysł

Fot. istockphoto.com
Work-life balance – modne słowo czy sposób na życie?
więcej

Rozmowy głowy z ciałem

jak skutecznie rozmawiać z samym sobą? / Foto. istockphoto.com
Gdy znienacka poprosić ludzi, by położyli rękę na tej części ciała, gdzie ich zdaniem znajduje się centrum ich świadomości, to z reguły kładą rękę na czole.
więcej

Pochwal się pracownikiem!

foto. istockphoto
Wydawać by się mogło, że dobry brand obroni się sam. Skoro firma prosperuje poprawnie, pracownicy wyglądają na zadowolonych, a produkty sprzedają się dobrze, czy jest sens dodatkowo się promować?
więcej

Zawodowa deformacja osobowości

Fot. istockphoto
Każdy zawód niesie ze sobą określone reguły postrzegania, myślenia, zachowania. W procesie wykonywania zadań zawodowych pracownik postrzega rzeczywistość selektywnie.
więcej

Zwrot z inwestycji w programy work-life balance

Fot. istockphoto.com
Nadal w bardzo wielu organizacjach dział personalny rozumiany jest w kategoriach kosztu, a ekonomiści niechętnie akceptują projekty z obszaru HR. Powszechnie mówi się o kosztach zasobów ludzkich, a tylko nieliczni wskazują na możliwość zwrotu z inwestycji pracowników.
więcej

Work-Life balance w organizacji

foto. istockphoto
Kolejne modne określenie pojawiło się w polskiej teorii i praktyce zarządzania już kilka lat temu, wciąż jednak brzmi obco, choć nadal nowatorsko.
więcej

Równowaga między życiem zawodowym a osobistym – szansa czy konieczność

Fot. istockphoto.com
To był bardzo trudny dzień. Dostawa z USA była opóźniona. Wiedział, że kolejny raz będzie musiał się tłumaczyć klientowi. Nie lubił takich spotkań. Dodatkowo wyczerpywały go nieustanne potyczki z centralą. Wciąż nie została zatwierdzona strategia spółki, którą przedstawił na spotkaniu zarządu korporacji.
więcej

« · 1 · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.