Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Rozwój » Rekrutacja

2016 rokiem niebieskich kołnierzyków

Fot. Gratka.pl
Serwis Gratka.pl podsumował rok 2016 pod względem opublikowanych ogłoszeń o pracę. Z analiz portalu wynika, że pracodawcy zamieścili ponad 131 tysięcy ogłoszeń, z czego ponad 22,5 proc. stanowiły oferty skierowane do pracowników wykwalifikowanych z sektora produkcji i pracy fizycznej.
więcej

Współczesny rekruter – marketingowiec i sprzedawca w jednym

Fot. Fotolia
Od momentu wejścia na rynek pracy przedstawicieli pokolenia Y oraz zastosowania rekrutacji WEB 2.0. odwróciły się proporcje sił na płaszczyźnie pracodawca – pracownik. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją rynkową, gdzie to kandydat dyktuje warunki, jasno określa swoje oczekiwania oraz poszukuje miejsca, gdzie czeka go nie tylko stałe zatrudnienie, lecz także możliwość rozwoju zawodowego i osobistego, a poza tym atrakcyjne benefity i dodatki pozapłacowe.
więcej

Rekrutacja bez grawitacji

Fot. mat. Fru.pl
Sytuacja na rynku pracy w szeroko rozumianej branży IT nie jest łatwa. Informatycy to „towar” deficytowy od kilku lat.
więcej

Efektywne zarządzanie kompetencjami

Identyfikacja kluczowych dla firmy kompetencji jest ważna już na etapie rekrutacji pracownika / Fot. istockphoto
Zarządzanie kompetencjami pracowników ma wpływ na funkcjonowanie firmy. Osoby odpowiadające za rozwój kompetencji zespołu mogą wspierać się dostępnymi w branży HR narzędziami. Umożliwią one rozpoznanie potencjału pracownika i jednocześnie wskażą drogę do osiągnięcia zamierzonych celów.
więcej

Stawiają na zalogowanych

Kandydaci często wykorzystują portale społecznościowe do wymiany informacji o pracodawcach / Fot. istockphoto
Menedżerowie HR, zatrudniając pracowników, zwracają uwagę na ich markę osobistą. Oznacza to, że swoją uwagę kierują nie tylko w stronę skuteczności kandydata, lecz także jego wartości, reputacji i opinii innych. Szukają w social mediach, ponieważ tam większość informacji mają podanych na tacy.
więcej

Rekruter podlega ocenie

Proces rekrutacji zaczyna się na etapie przygotowania i opublikowania ogłoszenia o pracę / Fot. istockphoto
Rekruterze! Ty też jesteś oceniany i nie masz drugiej szansy na poprawę wizerunku. Pierwszego wrażenia nie da się zrobić za drugim razem!
więcej

Psychometria w procesie rekrutacyjnym

Wybór psychometrii może się okazać dobrym posunięciem, jeśli pracodawca dokładnie przemyśli sposób jej wykorzystania / Fot. istockphoto
Wspieranie się wszelkiego rodzaju innowacjami w branży HR staje się powszechne. Procesy rekrutacyjne coraz częściej są wzbogacane w nowe narzędzia i technologie. Wśród nich na popularności zyskuje psychometria. Rekruterzy zaczynają się przekonywać do możliwości, które płyną z jej stosowania.
więcej

Komunikacja w rekrutacji

Fot. istockphoto.com
Efektywna rekrutacja i selekcja pracowników to jedno z największych wyzwań, z jakimi na co dzień przychodzi zmagać się pracownikom działów HR. Setki aplikacji oraz przeprowadzanie kilku procesów rekrutacyjnych naraz wpływa często negatywnie na jakość relacji między rekrutującym a potencjalnym pracownikiem.
więcej


Prawdziwe wsparcie

Fot. istockphoto.com
Rekrutacja to bardzo ważny dział w firmie. Jak często można usłyszeć takie stwierdzenie? Niestety, rzadko albo nigdy. Rekrutacja jest jedną z funkcji wsparcia dla biznesu, nie oznacza to jednak, że działalność zespołów czy działów rekrutacyjnych nie ma realnego wpływu na osiągane przez firmę zyski.
więcej

Granie w zatrudnianie

Fot. Kompania Piwowarska
Czy można połączyć dwa tak odległe światy jak gry komputerowe i proces poszukiwania pracowników do organizacji? Choć brzmi to jak łączenie wody (formalnego procesu rekrutacji) z ogniem (relaksem na kanapie w domowym zaciszu), odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Nie tylko można, ale już się to robi, i to z sukcesami.
więcej

Rekrutacja okiem menedżera sprzedaży

Fot. istockphoto.com
Każdy dział w firmie potrzebuje dobrych pracowników, ale dział sprzedaży potrzebuje najlepszych.
więcej

Jak przygotować i przeprowadzić assessment center? Cz. II – kompetencje

foto
Jednym z istotnych etapów przygotowań do assessment center jest sporządzenie listy kompetencji, które będą poddawane ocenie.
więcej

Wyzwania rekrutera

Fot. istockphoto.com
Podczas rekrutacji na niektóre stanowiska wystarczy opublikować ogłoszenia na popularnym portalu rekrutacyjnym, aby otrzymać w odpowiedzi nawet 200 CV. Wśród nich spodziewać się możemy przynajmniej kilku aplikacji kandydatów z kwalifikacjami adekwatnymi do oczekiwań wyrażonych w ogłoszeniu.
więcej

AC/DC

Fot. istockphoto.com
Jak świetnie zmierzono to, czego mierzyć nie zamierzano – rzecz o braku trafności pomiarów.
więcej

Wspinaczka na Mount Everest

Witold Moszyński - Dyrektor ds. Rozwoju Pracowników PKP S.A.
Z Witoldem Moszyńskim - Dyrektorem ds. Rozwoju Pracowników PKP S.A. rozmawiał Piotr Czauderna
więcej

Jak w miesiąc PKP zrekrutowało 100 finansistów

Case study o rekrutacji na PKP / Fot. Leszek Kotarba / EAST NEWS
Efektywne procesy rekrutacji to zwykle jedno z największych wyzwań każdego działu kadr. Znalezienie pracownika kompetentnego, wykształconego, z bogatym doświadczeniem, a do tego odpowiedniego na dane stanowisko, to przedsięwzięcie, którego rezultaty nie zawsze są możliwe do przewidzenia.
więcej

Social media w rekrutacjach

Social media w rekrutacjach / Fot. sxc.hu
Media społecznościowe to nieograniczone źródło informacji o potencjalnych kandydatach, które wpływają na zmianę w procesie rekrutacji. Do niedawna główne źródło kandydatów stanowiły tradycyjne reklamy zamieszczane w prasie czy internecie, dziś rekruterzy stają się aktywnymi poszukiwaczami pracowników. Jeszcze do niedawna za aktywny i bezpośredni kontakt z kandydatami odpowiadali headhunterzy – to oni mieli „wyłączność” na poszukiwanie talentów. Dziś dzięki portalom społecznościowym i ogromnym zasobom zamieszczonych w nich informacji każdy pracownik HR może być aktywnym uczestnikiem
więcej

Prywatność w sieci

Fot. sxc.hu
Jeśli nie jesteście Państwo posiadaczami komórki i nie używacie internetu, ten tekst nie jest adresowany do Państwa.
więcej

Narzędzia selekcji – testy wiedzy

Fot. Adam Kumorowicz / Agencja Gazeta
Pracownicy działów personalnych czy zewnętrznych firm rekrutacyjnych przygotowujący i przeprowadzający procesy rekrutacyjne oraz selekcyjne są specjalistami w dziedzinie HR, ale najczęściej nie posiadają twardej wiedzy specjalistycznej w zakresie księgowości, finansów, logistyki, sprzedaży, marketingu, produkcji itd. A przecież to oni właśnie podejmują decyzje o wyborze kandydatów.
więcej

« · 1 · 2 · »» · »


Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.