Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Praca

Niedobór talentów

foto
W teorii ekonomii są cztery czynniki wpływające na długookresową zdolność gospodarki do – na potrzeby tego artykułu nazwijmy to – zwiększania PKB. Są nimi: kapitał, zasoby naturalne, technologia oraz zasoby siły roboczej. Zasoby naturalne – liczymy tutaj na gaz łupkowy, choć to perspektywa wielu lat, na inne rewolucje w tym zakresie raczej nie ma co liczyć (na przykład znalezienie złóż złota). Technologia – czyli Research and Development, inwestowanie w badania, patenty itp. W tym obszarze również póki co Polska ma wiele do zrobienia
więcej

HR-owiec niczym sprzedawca

foto. istockphoto
Kiedy nie ma spójności (zrozumienia) pomiędzy działem handlowym a zespołem HR w firmie, można się spodziewać, że w niedługim czasie zarówno struktura firmy, jak i sami ludzie w niej zatrudnieni odczują to dotkliwie.
więcej

Zmiana zarządzanie przez kompetencje

foto
Czy można zwiększyć skuteczność projektów szkoleniowych i doradczych?
więcej

Potrzebna jest praca

O postulatach Solidarności, związkach zawodowych, doborze kadr i kwalifikacjach oraz potrzebie pracy z Lechem Wałęsą rozmawia Jacek Babiel.
więcej

Systemy ocen w praktyce

foto
Pokolenie urodzonych w latach 80. jest przedmiotem wielu dyskusji i kontrowersji. I chociaż od niedawna depcze mu po piętach pokolenie Z (osób urodzonych po 1990 roku), które już wchodzi na rynek pracy, to temat pokolenia Y ciągle wzbudza emocje.
więcej

Wyzwania HR w 2012 roku

foto
Komentarz do wyników badania portalu Pracuj.pl i IIBR.
więcej

HR–owiec – zawód bez przyszłości?

foto. istockphoto
Sytuacja na rynku pracy w naszym kraju, zmiany i przekształcenia gospodarcze powodują, że niektóre zawody znikają, a inne ulegają modyfikacjom. Umiejętności, które dziś są pożądane na rynku, za kilka lat mogą się okazać całkowicie nieprzydatne.
więcej


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »


Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.