Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Praca

Zniewoleni biurokracją, zawaleni papierkową robotą

Zbyt dużo papierkowej pracy / Fot. istockphoto.com
Wychodząc z branżowych konferencji czy też kończąc lekturę kolejnego podręcznika traktującego o zarządzaniu ludźmi, możemy odnieść wrażenie, że praca w branży HR to kreatywne i ciekawe zajęcie.
więcej

Wiedza odchodzi z pracownikami

Fot. istockphoto.com
Temat zarządzania wiedzą to obecnie jedno z kluczowych zagadnień dotyczących zarządzania organizacją biznesową. Świadome zarządzanie to konieczność dbania o wiedzę w firmie, która jest kapitałem istotnie wpływającym na budowanie przewagi konkurencyjnej w burzliwych warunkach gospodarczych.
więcej

Jak zarządzać personelem w firmie rodzinnej?

istockphoto.com
Dokładne przypisanie zadań do stanowiska, umiejętne rozdzielenie życia prywatnego i służbowego i równe traktowanie każdego pracownika – to klucz do sukcesu w zarządzaniu personelem w firmie rodzinnej. Dotyczy to prawie 36 proc. wszystkich firm działających w naszym kraju, czyli takich, w których właściciel i przynajmniej jeden z pracowników są ze sobą spokrewnieni lub gdy rodzina posiada udziały w przedsiębiorstwie.
więcej

Czy przesadza się „stare” drzewa?

foto
Tytuł niniejszego tekstu sprowokowało samo życie… Osiągnęłam bowiem wiek określany w kobiecej nomenklaturze jako „pewny” i w ostatnim czasie musiałam (i chciałam!) rozważyć sporo decyzji zawodowych dotyczących własnej kariery, również w kontekście programów doradczych proponowanych osobom, które stanęły na tzw. zakręcie, a które szczęśliwym trafem znalazły się w mojej grupie wiekowej.
więcej

Jak pracować, kiedy inni są na urlopie?

Odpoczynek na urlopie / For. istockphoto.com
Lato to czas wakacji, odpoczynku od pracy i beztroskich chwil spędzonych z bliskimi i z przyjaciółmi. Większość z nas na to czeka, część z utęsknieniem. Wszyscy jednak tego bez wątpienia potrzebujemy. Odetchnąć i zapomnieć o pracy na dłużej niż weekend to terapia zdecydowanie lepsza niż najskuteczniejszy coaching, mentoring czy sesja z psychologiem.
więcej

Outsourcing funkcji personalnych

Fot. istockphoto.com
Przyzwyczailiśmy się do tego, że na zewnątrz zlecane są takie procesy biznesowe, jak księgowość, IT, a nawet sprzedaż, główne procesy zarządzania zasobami ludzkimi są zaś z reguły realizowane wewnątrz organizacji.
więcej

Sztuka asertywności

Fot. istosckphoto.com
„Masz prawo do wyrażania siebie – nawet jeśli rani to kogoś innego – dopóki twoje intencje nie są agresywne. Masz prawo do przedstawiania innym swoich próśb – dopóki uznajesz, że oni mają prawo odmówić. Są sytuacje, w których kwestia praw poszczególnych osób nie jest jasna. Zawsze jednak masz prawo do przedyskutowania tej sytuacji z drugą osobą. Masz prawo do korzystania ze swoich praw”. Prawa człowieka według Herberta Fensterheima.
więcej

Prezent zapakowany w konflikt

Fot. istockphoto.com
Przyjęty w postaci konfliktu prezent nie musi być niechcianą niespodzianką, którą odkładamy na półkę i pozostawiamy na pastwę kurzu. Użyteczny podarunek może cieszyć przez długi czas.
więcej

Komunikacja

Komunikacja daje szansę na wymianę myśli i współdziałanie / Fot. istockphoto.com
Nawiązywanie pozytywnych relacji zawodowych jest bardzo ważne, gdyż osoba pracująca spędza ponad połowę swojego czasu w pracy.
więcej

Budowanie zaangażowania pracowników w Schneider Electric

Skuteczne strategie dotyczące zarządzania pracownikami to duże wyzwanie szczególnie w korporacjach międzynarodowych. Dobrym studium przypadku jest w tej dziedzinie firma Schneider Electrics, globalny specjalista w zakresie zarządzania energią zatrudniający na świecie ponad 140 tysięcy osób.
więcej

Mistrzowie słowa, mistrzowie mowy

Fot. istockphoto.com
Klient jeszcze przed zakończeniem prezentacji podsumowującej projekt niespokojnie kręcił się na krześle. Kiedy rozbłysły światła w sali konferencyjnej, a przedstawiciele firmy zakończyli omawianie opracowanych rozwiązań, wstał. „Panie Jerzy – zwrócił się do kierownika projektu – wszystko to jest bardzo ciekawe, ale to nie jest system obsługi klienta, o jaki mi chodziło.
więcej

Kręgosłup w „biurowej” formie

Fot. istockphoto.com
Tempo, w jakim żyje współczesny świat, oraz daleko posunięta informatyzacja codziennych czynności narzuciły nam „siedzący” styl życia.
więcej

Kobiety na rynku pracy

Fot. istockphoto.com
Coraz częściej słyszane hasła feministyczne, coraz głośniejsze żądania walki z męską supremacją czy fatalistyczne, emocjonalne nawoływania do wyjścia spod paternalistycznej zwierzchności mężczyzny – to często może być dla postronnych obserwatorów drażniące.
więcej

Co firma, to kultura organizacyjna

Fot. istockphoto.com
Kultura organizacyjna firm i tworzone przez nie środowisko pracy mogą się znacznie od siebie różnić. Organizacje globalne starają się budować uniwersalne systemy, jednak ich rodowód i charakter działalności zawsze mają wpływ na sposób komunikowania się, rozwiązywania problemów czy kształtowania codziennych relacji.
więcej

Brief, czyli mapa projektu

Fot. sxc.hu
Niezbędny element w realizacji działań Employer Branding. Pomaga uporządkować pomysł, określić ramy wykonania, a także przewidzieć ewentualne zagrożenia. Bez niego trudno o sukces kampanii czy nawet pojedynczego projektu wizerunkowego.
więcej

Świadome przywództwo

Fot. istockphoto.com
Jak zapewne wiesz, na szczycie większości przedsiębiorstw, organizacji czy też korporacji stoi przywódca. Od umiejętności tej osoby zależy to, czy firma będzie zmierzała w założonym wcześniej kierunku, czy będzie spełniała misję, którą sobie wyznaczyła, a także czy będzie generowała zysk i ciągle się rozwijała, aby z każdym rokiem coraz lepiej radzić sobie z konkurencją na rynku.
więcej

Inteligencja emocjonalna – jak ją rozwijać

Fot. sxc.hu
Rozwijanie inteligencji emocjonalnej polega na zwracaniu uwagi na te aspekty życia, w których napotykasz opór, tak jak samolot napotyka opór podczas lotu. Rich Handley
więcej

Edukacyjna turystyka

Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Z danych opublikowanych przez CBOS wynika, iż na dziesięciu polskich studentów czworo jest gotowych do podjęcia pracy poza granicami kraju, 18 proc. zaś rozważa taką możliwość, o ile oferta będzie wystarczająco atrakcyjna.
więcej

Automatyzacja pracy HR

Fot. Tomasz Wawer/FORUM
Budowa wewnętrznego portalu w połączeniu z contact center prowadzi do zwiększenia samodzielności, a zarazem efektywności pracowników.
więcej

Jak bronić się przed manipulacją?

Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Im wcześniej zdamy sobie sprawę z tego, że zdarzają się w naszym otoczeniu kontrahenci, podwładni czy przełożeni, których pobudki nie są krystalicznie czyste, tym lepiej – dla naszego zawodowego rozwoju, a przede wszystkim jednak dla stanu naszej psychiki.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.