Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Praca

Odczarować feedback

Czy potrafimy przyjąć feedback?
Aby móc powiedzieć prawdę, potrzeba dwóch osób – kogoś, kto ją powie, i kogoś, kto jej wysłucha – napisał Henry David Thoreau. W organizacjach uczymy się dawać feedback, a czy potrafimy go przyjąć?
więcej

Jak skutecznie zarządzać nowym zespołem?

Praca na kierowniczym stanowisku wiąże się z wieloma wyzwaniami / Fot. istockphoto.com
Praca na kierowniczym stanowisku wiąże się z wieloma wyzwaniami. Dostosowanie się do kultury organizacyjnej, zbudowanie zespołu, a w końcu skuteczne zarządzanie stanowi często ogromną próbę. Jedno jest pewne – prosty przepis na sukces nie istnieje. Istnieje jednak kilka wskazówek, które przy odpowiednio ciężkiej pracy mogą pomóc wejść na „zieloną ścieżkę”.
więcej

Etapy kierowania zespołem

Za sukces w osiągnięciu celu zawsze odpowiedzialni są ludzie / Fot. istockphoto.com
Efektywność pracy i koncentracja na zadaniach świadczą o tym, że proces kształtowania się zespołu przebiegł pomyślnie.
więcej

Prezent zapakowany w konflikt

Fot. istockphoto.com
Czy polskie przedsiębiorstwa świadomie dbają o skuteczne i etyczne rozwiązywanie konfliktów w swoich firmach?
więcej

Ocena okresowa i co dalej...

Ocena okresowa pracowników / Fot. istockphoto.com
Wielokrotnie słyszałam głosy menedżerów, którzy w obliczu kolejnej obowiązkowej oceny okresowej mówili: „Po co, przecież ja znam swojego pracownika, rozmawiamy codziennie”.
więcej

Cel czy efekt? Coaching zaawansowanych rezultatów

Coaching zaawansowanych rezultatów / Fot. istockphoto.com
Coaching posługuje się, jak mało która dyscyplina, pojęciem celu. Cel ma być precyzyjny, pozytywnie sformułowany, zwymiarowany, określony w czasie, zwizualizowany itd. Ja dodaję do tego efekt – ważne rozróżnienie. Cel określa kierunek, efekt zaś skutek.
więcej

Efektywne rozwiązywanie konfliktów

Rrozwiązywanie konfliktów w pracy / Fot. istockphoto.com
Konflikt – czym on jest? Czy zawsze musi się kojarzyć z czymś złym? Jak może nam pomóc w zmianie i zaangażowaniu?
więcej

Cele mantrą HR-owca

Fot. sxc.hu
Czy zdarzyło ci się kiedyś usłyszeć o szkoleniach, które kwitowane były przez uczestników jako strata czasu i pieniędzy?
więcej

Outplacement, czyli po co inwestować w odchodzących pracowników?

Outplacement / Fot. istockphoto.com
„Życie składa się z przywitań i pożegnań” – powiedział kiedyś Wiktor Hugo. Słuszne stwierdzenie, do którego nie mniej słuszny wydaje się komentarz, iż jakość tych przywitań i pożegnań stanowi smak życia.
więcej

Jak zaplanować skuteczną kampanię rekrutacyjną?

Planowanie kampanii  / Fot. istockphoto.com
Kampania rekrutacyjna to nie tylko działania marketingowe mające na celu pozyskiwanie najlepszych kandydatów na wyznaczone stanowiska pracy, ale też budowanie wizerunku firmy. Ciekawy pomysł nie wystarczy, niezbędna jest także efektywna strategia działania.
więcej

Zdrowie i życie pracownika

Ubezpieczanie ze względu na formę zatrudnienia / Fot. istockphoto.com
Wypadek przy pracy, uraz czy choroba pracownika to sytuacje, które dla pracodawcy oznaczają przeorganizowanie pracy lub wręcz szukanie nowej kadry. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji zdarzeń losowych oraz chorób i decyduje się na objęcie zatrudnionych osób rozwiązaniami chroniącymi zarówno życie, jak i zdrowie.
więcej

Asertywność

asertywność - sztuka mówienia nie / Fot. istockphoto.com
Życie jest takie, że trzeba się nauczyć stanowczego, ale uprzejmego odmawiania udzielenia pomocy i mówienia „nie”, kiedy jest to konieczne i kiedy czyjaś postawa wyraźnie godzi w nasze interesy. To nie wstyd nie spełnić prośby kogoś, kto nadużywa naszego czasu i robi to z błahego powodu. Wtedy trzeba mieć odwagę uprzejmie zapytać o to, dlaczego mielibyśmy to robić. „NIE” – to jedno słowo powiedziane na początku odpowiednio grzecznie, lecz stanowczo może nam zaoszczędzić dużo czasu – trzeba się tylko nauczyć asertywności.
więcej

HR-owiec do zadań specjalnych

Multitasking / Fot. istockphoto.com
Firmy dostrzegają, że aby sprostać coraz silniejszej konkurencji w dynamicznym i wymagającym środowisku, muszą nie tylko na bieżąco reagować na zachodzące zmiany, ale także trafnie przewidywać nadchodzące wyzwania.
więcej

Czego pracodawcy oczekują od młodych?

Co studiować, by po studiach zdobyć
dobrą pracę? / Fot. istockphoto.com
Ten dylemat bardzo często inspiruje do szukania odpowiedzi na inne pytanie – co studiować, by po studiach zdobyć dobrą pracę?
więcej

Bardzo szanowany, mniej lubiany – choleryk w pracy i w życiu

choleryk / Fot. istockphoto.com
Z biegiem lat nauczyłem się, że jeśli masz rzeczywiście dobrych ludzi, nie musisz się z nimi pieścić. Oczekując od nich wielkich rzeczy, może ich zmusić do robienia wielkich rzeczy. [...] Spytaj jakiegokolwiek członka zespołu Maca. Powie ci, że warto było swoje przecierpieć Steve Jobs, cytat z jego biografii autorstwa I. Waltera
więcej

Systemy HR coraz bardziej rozbudowane

Nowoczesne rozwiązania dla HR / Fot. istockphoto.com
Systemy HR o rozbudowanych funkcjonalnościach wdraża coraz więcej firm. Ich zastosowanie pozwala nie tylko na dobre zarządzanie kapitałem ludzkim, ale i na oszczędności zarówno przy obsłudze standardowych procesów, jak i w przypadku tzw. „miękkiego” HR.
więcej

Mobbing w miejscu pracy

Mobbing w miejscu pracy / Fot. istockphoto.com
Mobbing zdecydowanie ma wiele twarzy i to utrudnia jego definiowanie oraz walkę z nim. Ciągle trudno odpowiedzieć na pytanie, dlaczego postrzegany jest jako zjawisko egzotyczne, chociaż 40 proc. pracowników przyznaje, że są ofiarami mobbingu.
więcej

Flegmatyk

Flegmatyk w firmie / Fot. istockphoto.com
Bezkonfliktowy, dyplomatyczny i cichy, czyli słów kilka o prawie samych dobrodziejstwach współpracy z flegmatykami.
więcej

Pięćdziesięciolatek nie do końca atrakcyjny

pięćdziesięciolatek - atrakcyjny kandydat dla pracodawcy?  / Foto. istockphoto.com
Współcześni pięćdziesięciolatkowie coraz częściej różnią się od swoich rówieśników sprzed kilku dekad. Prowadzą aktywny tryb życia, coraz później przechodzą na emeryturę. Czy pięćdziesięciolatek może być atrakcyjnym kandydatem dla pracodawców, czy raczej nadal pozostaje w cieniu młodszych pracowników?
więcej

Outplacement – zwolnienia monitorowane

Zwolnienia monitorowane / Fot. sxc.hu
Rozwój technologii, rosnące tempo zmian, globalizacja gospodarek, ograniczanie kosztów i wysokie standardy jakościowe to czynniki, które wpływają na politykę personalną, której realizacja związana jest ściśle także z redukcją zatrudnienia.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.