Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Praca

Nowi w firmie

Nowi pracownicy w firmie / Fot. sxc.hu
Tak prosiłeś, tak prosiłeś, i znowu w dziale rekrutacji nie posłuchali cię! Tłumaczyłeś ze trzy razy, że do zespołu potrzebujesz osoby ENERGICZNEJ i SAMODZIELNEJ, a kogo ostatecznie ci wybrali? No, owszem, miła ta nowa dziewczyna, i na spotkaniu wstępnym wydawała się taka rezolutna, ale żeby nie poradzić sobie ze zrobieniem kopii dokumentów na spotkanie dyrektorów regionalnych? Przecież wiadomo, że będzie ich dwunastu, i wiadomo, że kopiarka jest na pierwszym piętrze! A ta „sierotka” zrobiła tylko dziesięć kopii, a w dodatku zajęło jej to pół godziny! I ciągle o coś pyta! Gdy w końcu – słusznie przecież wkurzony – ryknąłeś, że może i do toalety masz ją zaprowadzić, to się obraziła! Nie, no naprawdę, takie niegramotne osoby, to nie na twoje nerwy!
więcej

Systemy ocen dla wolnych strzelców

System ocen / foto.sxc.hu
Obecnie na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy wiele osób decyduje się na pracę na własny rachunek i świadczenie swoich usług wielu podmiotom jednocześnie.
więcej

Sangwinik

kreatywności i entuzjazmowi sangwinika /  Fot. istockphoto.com
Myślę tylko, że ostatecznie lepiej być sangwinikiem, człowiekiem działania – jeśli już się bawić, to tak, żeby lustra trzaskały. Vladimir Nabokov, Maszeńka
więcej

Informacja zwrotna, która motywuje do zmiany

Foto. istockphoto.com
„Twój poziom sprzedaży nie jest zadowalający”; „popraw tę prezentację”, „zmień te wyliczenia, bo są niedokładne”, „musisz poprawić jakość obsługi klienta, bo nie jest najlepiej”, „nie potrafisz komunikować się z ludźmi” – to tylko kilka przykładów z dziesiątek informacji zwrotnych, których udzielamy czy które otrzymujemy każdego dnia, niekoniecznie motywujących do zmiany.
więcej

Problemy systemu ocen okresowych

Fot. istockphoto.com
Jak zwrócić uwagę na aspekt systemu ocen okresowych, o którym nieraz się zapomina?
więcej

Błogosławieni melancholicy

Melancholik to osoba oddana do reszty swojej pracy / Fot. istockphoto.com
Jeśli należycie do tej rzadkiej odmiany inżynierów, którzy są zarówno wynalazcami, jak i artystami, zamierzam dać wam radę, która może być trudna do przyjęcia. Ta rada brzmi: pracuj sam. Najlepiej będziesz mógł projektować rewolucyjne produkty i ich rewolucyjne cechy, jeśli będziesz pracował sam. Steve Woźniak, inżynier, współtwórca firmy Apple
więcej

„Pięćdziesięciolatka zatrudnię chętnie...”

foto. sxc.hu
Jeszcze kilkanaście lat temu ukończenie pięćdziesiątki było równoznaczne z powolnym wchodzeniem w zasłużony odpoczynek od pracy i po prostu w okres starości. Pięćdziesięciolatek utożsamiany był ze staruszkiem przechadzającym się w towarzystwie wnuków po parku. Dzisiaj osoby w tym wieku to coraz częściej ludzie aktywni, z doskonałą kondycją fizyczną, realizujący swoje pasje, spełniający marzenia, ale także realizujący się zawodowo. Postępy w medycynie, a także coraz większa świadomość zdrowego stylu życia znacznie wydłużyły czas naszej aktywności. Za kilkanaście lat za osoby dojrzałe – a nie stare! – będziemy uważać ludzi w wieku 60 czy 70 lat. I to właśnie osoby w tym wieku będą stanowiły większość w społeczeństwie.
więcej

Absolwent na rynku pracy

Fot.sxc.hu
Pracodawcy prześcigają się w „walce” o najlepszych absolwentów: promują się na targach pracy, oferują ciekawe i rozwojowe staże i praktyki, nagradzają finansowo najlepsze prace dyplomowe i magisterskie. Może się bowiem wydawać, że dobry student będzie również dobrym pracownikiem: światłym, oczytanym, żądnym wiedzy. Jednocześnie uczelnie wyższe nazywane są krytycznie „kuźniami bezrobotnych”. Trwa społeczna debata na temat niedostosowania programów nauczania do potrzeb biznesu. Czy warto więc zabiegać o najlepszych absolwentów?
więcej

Etyczna firma – czyli wrażliwość w praktyce

Etyka w biznesie to nie tylko filozofia czy wizja. Prowadząc etyczną firmę, można być pewnym, że pracownicy sami będą dbali o jej sukces / Fot. sxc.hu
„Lubię swoją firmę, lubię swoją pracę. Właściwie nie wyobrażam sobie robić niczego innego – to całe moje życie. Kiedy zatrudniałem moich pierwszych pracowników, dobierałem ich jakby na całe życie. Byli dla mnie ważni i tacy do dziś pozostali, mimo że jest ich około pięciuset”.
więcej

Mediacje – alternatywa dla postępowania sądowego

foto.istockphoto.com
Coraz więcej firm boryka się z nierozwiązanymi konfliktami, które często ciągną się latami. Spory pracownicze, oskarżenia o naruszenie Kodeksu pracy oraz problemy z kontrahentami – dłużnikami coraz częściej trafiają na wokandy. Droga sądowa – zazwyczaj długa i kosztowna, niedająca gwarancji uzyskania korzystnego wyroku – ma jednak alternatywę. Jest nią mediacja.
więcej

T-Rex w zarządzie

foto. sxc.hu
Wchodząc do firmy, masz wrażenie, że to będzie długi i ciężki dzień? Nasłuchujesz, czy szef pojawił się już firmie? Obserwujesz bacznie, w jakim jest dziś nastroju? Nie bardzo wiesz, na jakich priorytetach masz się skupić, więc robisz cokolwiek, byle jakoś przeżyć do 15.00? Przychodząc do domu, szybko zjadasz kolację i zaraz siadasz z powrotem do komputera? W sobotę rano zaczynasz się zastanawiać, czego nie udało ci się zakończyć w pracy do piątku a w niedzielę rano ogarnia cię stres przed poniedziałkiem? Witaj w świecie biznesu T-Rexa!
więcej

Istota i znaczenie wartościowania pracy

foto. sxc.hu
Ogólnym celem wartościowania pracy jest ocena relatywnej wartości poszczególnych stanowisk w obrębie organizacji. Oceny tej dokonuje się na podstawie odpowiednio wybranych metod, a jej efektem jest przejrzysta struktura stanowisk, uporządkowana według znaczenia dla osiągania celów strategicznych przedsiębiorstwa.
więcej

Trudne rozmowy z pracownikami

foto. istockphoto
Pracownicy na każdym szczeblu zaszeregowania są w stanie uczyć się i dokonywać zmian w sytuacji, kiedy czują się dobrze i bezpiecznie. Podczas prowadzenia trudnej rozmowy najważniejsze jest przekazywanie informacji o tym, co ma być zrobione w sposób pozytywny. Należy pamiętać, że pracownicy, którym wytyka się błędy i z którymi prowadzi się trudne rozmowy w nieumiejętny sposób, nie mogą się potem zmotywować do wprowadzenia zmiany.
więcej

Komunikacja w perswazji

foto. sxc.hu
O tym, jakie wrażenie zrobimy na swoim rozmówcy, decyduje pierwsze 20 sekund kontaktu. Nie to, o czym mówimy, ale nasze komunikaty niewerbalne, takie jak: wygląd, mimika, gesty, dystans fizyczny, sposób mówienia i ton głosu oraz kontakt wzrokowy.
więcej

Inteligencja emocjonalna w miejscu pracy – nie do przecenienia

foto. istockphoto
Nie chodzi o to, by być lepszym od poprzedników, lecz by być lepszym od samego siebie - William Faulkner
więcej

Mamy wracają do pracy

foto. sxc.hu
Wizerunek organizacji jako pracodawcy staje się coraz istotniejszym wyznacznikiem jego atrakcyjności. Mowa zarówno o wzbudzeniu zainteresowania wśród potencjalnych kandydatów do pracy, jak i o trosce o zatrudniony już personel, która przekłada się na zaangażowanie pracowników w życie firmy i sprawia, że są dumni z miejsca pracy
więcej

Jak cię widzą – tak aplikują

Fot. sxc.hu
Jak to się dzieje, że niektóre firmy, nawet jeśli nie prowadzą w danej chwili żadnych rekrutacji, są zasypywane ofertami od kandydatów, a inne borykają się z problemem niedostatku aplikacji?
więcej

Szukają pracy i wybierają

foto. istockphoto
Coraz więcej polskich firm i organizacji w ramach walki o dobrych pracowników stosuje dodatkowe świadczenia pozapłacowe, które mają być magnesem przyciągającym najlepszych pracowników. A szukający pracy – przebierają!
więcej

Wielka Piątka – osobowość jako wyznacznik wydajności w pracy

Przez wiele lat uważano, że testy osobowościowe zawodzą jako prognoza wydajności w pracy. Nie istniał żaden system klasyfikujący, który pozwoliłby na zredukowanie olbrzymiej liczby istniejących charakterystyk osobowości. Używano tych samych terminów do nazywania zupełnie rożnie rozumianych charakterystyk, jak również stosowano inne terminy, mimo odnoszenia się do tej samej cechy.
więcej

(Nie) dobry stażysta

foto. istockphoto
Na podstawie badań po trzymiesięcznym programie stażowym prowadzonym w przedsiębiorstwie produkcyjnym nasuwają się wnioski, z którymi warto zapoznać się przed każdym realizowanym programem dla stażystów. Kogo zachęcam do lektury? Opiekunów stażu, stażystów, przedstawicieli działu HR, przedsiębiorców, a także nauczycieli szkół i pedagogów.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.