Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Styl życia

Benefit Systems w gronie najlepszych pracodawców

fot. Benefit Systems
Z wielką radością pragniemy ogłosić, że zdobyliśmy tytuł AON Najlepszy Pracodawca 2017 i znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie firm, które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami badania satysfakcji i zaangażowania AON Hewitt. To właśnie na podstawie tych badań co roku wyłanianych jest kilkanaście firm, które zdobywają tytuł Najlepszego Pracodawcy. Jest to o tyle ważne wyróżnienie, że przyznawane na podstawie oceny pracowników, a nie zewnętrznej komisji czy jury, dlatego tym bardziej nas cieszy! W rozstrzygniętej właśnie edycji programu AON Najlepsi Pracodawcy brany był pod uwagę wynik uzyskany przez nas w badaniu z końca ubiegłego roku.
więcej

Trzeba odróżnić pasję od obsesji

Inżynier mechanik, doktor ekonomii. W 1981 roku wyjechał z Polski. Przez długie lata mieszkał w Hamburgu i w Moskwie. Po okresie pracy dla międzynarodowych korporacji (np. BMW) od ponad 25 lat prowadzi własne przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych. W 1998 roku w wyniku załamania się rosyjskiego rynku musiał zamknąć kilka swoich firm. Silną presję sukcesu przypłacił wypaleniem zawodowym. Dziś znów jest człowiekiem sukcesu, ale pełnego: osiągniętego również w wymiarze ludzkim, nie tylko zawodowym. Pracuje jako prezes firmy handlowej GERSO GmbH (Niemcy), która w ubiegłym roku świętowała swój 25-letni jubileusz, ale także jako coach i mentor. Jest inspirtorem zmiany zarządzania w kierunku „turkusowym“. Autor dwóch książek „Sztuka życia“ oraz „Szef, który ma czas“./ fot. mat.własne
Z Andrzejem Jeznach rozmawiała Joanna Rubin
więcej

Relacje wpływają na zaangażowanie

fot.istockphoto
Relacje (social) są rozumiane jako dobra atmosfera w pracy, życzliwe, szczere i wspierające relacje z innymi ludźmi. Z kolei społeczność (community) to poczucie bycia częścią większej grupy oraz duma z pracy w danym miejscu.
więcej

Elastycznie i z domu

fot.istockphoto
Dzisiaj ośmiogodzinny czas pracy, pięć dni w tygodniu wydaje się nam czymś normalnym. Ale ponad 200 lat temu, w czasach rewolucji przemysłowej, nikogo nie dziwiła praca od 10 do nawet 16 godzin dziennie, przez sześć dni w tygodniu. W tym roku mija dokładnie 200 lat od chwili, kiedy Robert Owen, walijski przedsiębiorca, jako pierwszy sformułował zasadę, którą potem na sztandary wzięły związki zawodowe na całym świecie: osiem godzin pracy, osiem godzin wypoczynku i osiem godzin snu.
więcej

Żyjesz tak, jak mówisz!

fot.istockphoto
Dzisiejszy tytuł to długo dyskutowana (ale zaakceptowana!) maksyma i motto siódmego już Festiwalu Inspiracji (4-5 października), flagowego wydarzenia Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Maksyma pokazująca, że użyte słowa, styl i sposób mówienia dużo o nas mówią. I określają jakość naszego życia. Zawodowego. Prywatnego. Emocji. Miłości.
więcej

Żyć długo i zdrowo

fot.istockphoto
Pod względem długości życia Japończycy są światowym fenomenem. W dobrej formie psychicznej i fizycznej wielu dożywa stu i więcej lat. Jak oni to robią?
więcej

Benefity kulturalne

fot.istockphoto
Wraz ze wzrostem aktywności kulturalnej społeczeństwa benefity z nią związane stają się coraz bardziej pożądane. Pracodawcy proponują szeroki wachlarz tego typu świadczeń, które mogą zaoferować swoim pracownikom. Benefity kulturalne powinny być tak dobrane, aby pracownik mógł realizować swoje pasje.
więcej

Najważniejsza jest chęć pomagania

Edwin Osiecki jest wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express w Polsce, w której pracuje od 14 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. i od samego początku związał z obszarem
zarządzania zespołami w różnych międzynarodowych organizacjach.
W 2007 r. był jednym z założycieli Fundacji Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim”, gdzie obecnie pełni funkcję prezesa. / fot. DHL POLSKA
Z Edwinem Osieckim, wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express, rozmawiała Joanna Rubin
więcej

Podsumowanie akcji Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze

foto
W pierwszym tygodniu września, na terenie trzech warszawskich biurowców – Błękitny Wieżowiec, Athina Park oraz FOCUS – został zrealizowany projekt edukacyjny pod hasłem: „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”. Jego organizatorami byli EdukacjaŻywieniowa.PL oraz firma Take a Fruit we współpracy z administratorami biurowców. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie z akcji.
więcej

Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.

foto
W pierwszym tygodniu września, na terenie trzech warszawskich biurowców – Błękitny Wieżowiec Athina Park oraz FOCUS, zostanie zrealizowany projekt edukacyjny pod hasłem: „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy na temat potrzeb żywieniowych w ciągu dnia pracy. Jego organizatorami są EdukacjaŻywieniowa.PL oraz firma Take a Fruit we współpracy z administratorami biurowców.
więcej

HR-owo wakacyjny Dzień Dziecka

fot.istockphoto
Hasło: „A może zrobimy sobie dziś Dzień Dziecka?” pada najczęściej wieczorem. Autorem najczęściej bywa rodzic, który ma (1) trochę dość, (2) odwagę by odpuścić, (3) potrzebuje oddechu/uśmiechu/radości. Zgodnie z analizą transakcyjną Erica Berne’a „nasz” Dorosły to zasady i reguły, a „nasze” Dziecko to radość, zabawa, ciekawość świata. I choć pierwsze zdanie tekstu oznacza zazwyczaj, że możemy się dziś wieczorem nie myć zbyt dokładnie, zjeść fryty i lody na kolację, obejrzeć starą komedię, a sprzątanie odłożyć do jutra – zachęcam! Nie codziennie – ale w wakacje zachęcam! Efekty bowiem znacznie przekraczają drobne naruszenie domowych czy nawet zawodowych procedur. I to są efekty bezcenne.
więcej

Wellbeing krok po kroku

fot.istockphoto
W artykule „W zdrowym ciele zdrowy duch” zostało opisane pojęcie wellbeingu oraz sposoby wdrożenia w organizacji jednego z komponentów: zdrowia fizycznego. Poprzez kształtowanie środowiska pracy sprzyjającego tworzeniu u pracowników zdrowych nawyków żywieniowych jest możliwe wpływanie na ich kondycję fizyczną i psychiczną, co redukuje absencję w pracy i podnosi wydajność pracowników (Danna & Griffin, 1999).
więcej

Nie ma biznesu bez ludzi

Bożena Stępień – dyrektor
personalny Laboratorium
Kosmetyczne
Dr Irena Eris Sp. z o.o.
Praktyk HR z wieloletnim
doświadczeniem
w działach personalnych
takich firm jak Ferrero
Polska, IFS Poland, a od
trzynastu lat oddana
firmie i pracownikom
Laboratorium Kosmetycznego
Dr Irena Eris.
Wykształcenie: SGH –
Zarządzanie i Marketing;
SWPS – Psychologia

fot. Mariusz A. Szachowski
Z Bożeną Stępień rozmawiała Joanna Rubin
więcej

Szczęśliwy pracownik to kreatywny pracownik

Fot. istockphoto
Ponad połowa pracowników polskich organizacji myśli o pracy, kiedy jest w domu – wynika z drugiej części raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach” opublikowanego przez firmę Human Power. Dane zawarte w raporcie obrazują wpływ pracowniczych emocji, stresu, wielozadaniowości oraz poczucia sensu na efektywność wykonywanych zadań. Wnioski płynące z cytowanego badania mogą pomóc pracodawcom „w walce” z największymi wrogami efektywności pracowników – czyli stresem i wielozadaniowością.
więcej

Praca, moc, energia

fot.istocphoto
Ponad 46 proc. zatrudnionych w polskich firmach pracuje przez wiele godzin, nie robiąc sobie żadnych przerw ‒ takie mało optymistyczne dane można znaleźć w I edycji raportu „Praca, moc, energia” przygotowanego przez firmę doradczą Human Power. Złe odżywianie, niewyspanie, stres i brak aktywności fizycznej to najkrótsza droga do przepracowania, a co za tym idzie wypalenia zawodowego. Czy pracodawcy mogą wspierać pracowników w zmianie złych nawyków? Tak. Co więcej, już to robią, a dane ze wspomnianego raportu mogą być pomocne w jej przeprowadzeniu.
więcej

Feedback trzeba dostać, a nie wyczuć!

fot. archiwum prywatne
Z Jarosławem Holwkiem i Leszkiem Cioskiem rozmawiała Joanna Rubin
więcej

Zarządzanie talentami – na długi weekend…

fot.istockphoto
Majowy długi weekend za nami, przed nami kolejne. Są jak dobre CV. To co najciekawsze – talenty – jest ukryte zazwyczaj pod typowym MBA. Standardowym i drogim. Podobnie jest w podróży. Typowe kierunki zatłoczone. Drogie bilety, przepełnione hotele, restauracje i muzea. Trzeba talentu, by znaleźć atrakcyjnego kandydata z talentem. Podobnie szukajmy atrakcyjnych miejsc na wyjazdy – to, co wartościowe, zazwyczaj jest ukryte głębiej.
więcej

W zdrowym ciele zdrowy duch

fot.istockphoto
„Niechaj pożywienie będzie twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” – słowa Hipokratesa nie tracą na aktualności. Od dawna wiadomo, że styl życia i sposób odżywiania mają ogromny wpływ na poziom samopoczucia i zdrowia. Wiele badań potwierdza, że codzienne złe samopoczucie pracowników wynika z braku prawidłowych nawyków żywieniowych.
więcej

Kryzys weekendowy

foto
Człowiek współczesny zazwyczaj pracuje ciężko co najmniej przez pięć dni w tygodniu, w weekend zaś, uporawszy się z zakupami i porządkami domowymi, stara się zażyć nieco zasłużonego wytchnienia na łonie rodziny. Wyczekuje też przy tym tych wyjątkowych okazji w ciągu roku, kiedy to czas wolny wydłuża się, a więc wszelkich świąt, przedłużonych weekendów, urlopów wypoczynkowych.
więcej

Wellbeing dla zdrowia pracowników

foto
Zwrócenie uwagi na zdrowy tryb życia przynosi korzyści nie tylko pracownikowi, lecz także firmie, w której pracuje. Według badań aktywna realizacja koncepcji wellbeing w przedsiębiorstwie pozwala uzyskać podniesienie zaangażowania, efektywności i chęci rozwoju pracowników. Wpływa to na sukces całej organizacji w postaci wyższego potencjału na rynku, wzrostu wartości i przychodów firmy nawet o ponad 20 proc.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.