Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Styl życia

Styl życzliwo-konsekwentny

Fot. istockphoto
Większość ludzi komunikuje się w ten sposób, że najpierw przekazuje, czego potrzebuje, a później ewentualnie szuka argumentów, by osoba zgodziła się na daną prośbę. To tzw. styl konsekwentno-życzliwy, który powoduje, że duża ilość komunikatów nie jest odbierana pozytywnie.
więcej

Motywatory i wartości pokolenia Z

Fot. istockphoto
Wiek pracowników to ważny element w strategii każdej firmy. Obecnie zarządzający starają się wypracować rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych wiekowo grup pracowników (pokolenie BB-X-Y-Z). Powstało już wiele publikacji o pokoleniach BB-X-Y. Obecnie wchodzi na rynek pracy kolejne, określane jako pokolenie Z.
więcej

Siłownia na zimę

fot. iStock
Zima nie zwalnia nas z dbania o kondycję i zdrowie. Jak utrzymać formę w mroźne miesiące, gdy rower wylądował w garażu i czeka na cieplejsze czasy? Warto wybrać się na siłownię, ale najpierw dobrze jest wiedzieć, do czego służą znajdujące się tam maszyny.
więcej

Siedem kroków do efektywności

Fot. iStock
Firmy doszły do punktu, w którym dotychczasowe rozumienie zaangażowania pracowników, jako włożenie wysiłku w wykonanie określonej pracy, już nie wystarcza, by uzyskać najlepszy możliwy efekt.
więcej

Naturalne antybiotyki lepsze od tabletek

Fot. PeopleImages
Antybiotyki często łykamy bez potrzeby. A skutek jest taki, że gdy są rzeczywiście konieczne, nie działają. W początkach infekcji sięgajmy po naturalne antybiotyki, które są skuteczne, bezpieczne i nie ma obaw co do ich nadużycia.
więcej

Między bicepsem a samorozwojem

Fot. iStock
Dobra wiadomość jest taka, że Polacy są coraz bardziej aktywni fizycznie, a jeszcze lepsza, że nie liczy się już tylko szybki efekt lub budowa spektakularnych mięśni, lecz świadome i długotrwałe zmiany w stylu życia.
więcej

Żywność, która leczy

Fot. PeopleImages
Bardzo dobrym dodatkiem do zdrowego stylu życia jest superfood – naturalna żywność o wysokiej wartości odżywczej będąca alternatywą dla otaczającej nas zewsząd żywności przetworzonej. Warto ją włączyć do codziennego jadłospisu ze względu na liczne walory zdrowotne.
więcej

Marki typu luxury

Fot. iStock
Dior, Christian Louboutin, Chanel, Louis Vuitton, Versace, Prada, Ferrari… Każdą z tych marek łączy wspólny mianownik – luksusowy charakter. Kryje się za nim doskonałość – zarówno pod względem walorów estetycznych czy użytkowych produktów, jak i niematerialnych wartości dodanych oraz doświadczeń oferowanych klientom. Choć Francja i Włochy szczególnie słyną z brandów typu luxury, w Polsce widać również perspektywy sprzyjające dla ich rozwoju. Wymaga to jednak wiedzy z zarządzania, pomysłowości i wdrożenia unikatowej strategii działania.
więcej

Aktywne życie to lepsze życie

Światowa Organizacja Zdrowia zachęca do półgodzinnego ruchu codziennie
Siedzimy w autobusie, w drodze do pracy, przy biurku, a na zakończenie dnia na kanapie. Znajomy scenariusz? Jeśli tak, warto to zmienić. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) człowiek powinien być aktywny fizycznie przynajmniej pół godziny dziennie1.
więcej

Czas na bieganie

Fot. iStock
Bieganie – działa rozluźniająco i antydepresyjnie, jest dobre dla osób przemęczonych pracą, zestresowanych i chcących o siebie zadbać. Nie wymaga specjalnych przygotowań ani solidnej kondycji czy też drogiego sprzętu. To aktywność, którą możemy uprawiać wszędzie.
więcej

Nakręć się na zdrowie

Fot. Monkey Business
Jazda na rowerze to od lat najpopularniejsza aktywność wśród Polaków, a zainteresowanie taką formą spędzania czasu wciąż rośnie. Już ponad połowa rodaków deklaruje, że jeździ regularnie. Rower stał się synonimem zdrowia, dobrej zabawy, integracji ze znajomymi, ale także środkiem transportu wykorzystywanym w drodze do pracy. To doskonała alternatywa dla zatłoczonej komunikacji miejskiej i tkwiących w korkach aut.
więcej

Ćwiczenia dla zapracowanych

Fot. Fotolia
Nie mam czasu na codzienną aktywność fizyczną – mówi wielu Polaków, jednak nawet przy intensywnym rytmie życia, będąc zabieganym i zapracowanym, możesz zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie. Trening dla zapracowanych powinien być bardzo prosty, łatwy do wykonania prawie w każdej sytuacji, nawet podczas pracy przy biurku.
więcej

Nowoczesna rowerownia na rozpoczęcie sezonu

Obecnie do Instytutu Lotnictwa rowerem przyjeżdża ponad 400 pracowników
450 szafek i ponad 136 zadaszonych miejsc na rowery tej wiosny otrzymali pracownicy Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Rozbudowany i wyremontowany budynek jest miejscem, w którym każdy rowerzysta może zadbać o swój sprzęt i przygotować się do codziennych obowiązków.
więcej

Aktywnie z MultiSportem

Wakacje w stolicy z MultiSportem
Trening z Ewą Chodakowską, z trenerami Legii Warszawa, a także bezpłatne przejazdy miejskimi rowerami, korzystanie z odkrytych basenów czy parków linowych to tylko niektóre atrakcje, które sprawią, że tegoroczne lato z pewnością będzie ciekawe i aktywne. Kluczem do tej oferty jest karta MultiSport.
więcej

Latem ruszaj do przodu!

Lato to okres sprzyjający wszelkim fizycznym aktywnościom
Z Piotrem Trochimczukiem, rehabilitantem i fizjoterapeutą Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej, rozmawiała Ilona Szajkowska
więcej

Odżywianie ma znaczenie

Dobrze odżywiony organizm lepiej radzi sobie w sytuacjach stresowych/ Fot.istockphoto
Stres i zmęczenie to zmora obecnych czasów. Aby zmniejszyć objawy, takie jak znużenie, napięcie, obniżony nastrój, senność, brak energii, warto, oprócz uregulowania trybu życia, zadbać o odpowiednią dietę. Ale jak się odżywiać, będąc stale zmęczonym i w przewlekłym stresie?
więcej

„Endorfiny na lato” z MultiSport!

Fot. istockphoto
MultiSport wprowadza dostęp do rowerów miejskich, parków linowych, odkrytych basenów i kąpielisk, a także szerszej bazy obiektów sportowo – rekreacyjnych. Użytkownicy będą mieli również dostęp do audiobooków.
więcej

Złe nawyki do poprawy

Stres, zmęczenie, obniżony nastrój wpływają bezpośrednio na motywację do prowadzenia zdrowego stylu życia / Fot. Thinkphoto
Styl życia to sposób odżywiania się i aktywność fizyczna. To właśnie one w połowie decydują o naszym zdrowiu. Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (ang. WHO) racjonalne odżywianie aż o 20 proc. podnosi wydajność pracy.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.