Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Trzeba podważać wszystko

Rafał Żak -  zajmuje się rozwojem ludzi i organizacji. Robi to w czterech rolach: trenera, mówcy, coacha i autora tekstów. Promuje rozwój oparty na dowodach i naukowe podejście do rzeczywistości. Nieco bezczelnie twierdzi, że w tym, co robi, potrafi dostrzec różnice pomiędzy rozwojem, który ma sens, a tym, który jest celem samym w sobie / Fot. maciej Zienkiewicz
Z Rafałem Żakiem rozmawiał Rafał Mikołaj Krasucki
więcej

Jak gadać, żeby się dogadać...

Fot. Istockphoto
Technicznie rzecz ujmując, mamy świetną komunikację, która nie działa... ‒ napisał młody menedżer, student Executive MBA Akademii L. Koźmińskiego, w eseju stanowiącym jego komentarz do słów J. Maxwella: Sposób, w jaki się komunikujesz, może być przyczyną twojego sukcesu lub twojej porażki.
więcej

Potrzebni nam liderzy z otwartymi umysłami

Profesor honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie z zespołem swojej firmy doradczej Values prowadzi od siedmiu lat autorski program studium„post-MBA” dla zarządzających przedsiębiorców i top managerów – Akademię Psychologii Przywództwa / fot. Magda Starowieyska
Z Jackiem Santorskim rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

Marka pracodawcy jak magnes

Fot. istockfoto
Dziś rynek pracy i znalezienie pracowników z wysoką motywacją oraz odpowiednimi kompetencjami jest jednym z największych wyzwań współczesnych firm. Braki personalne są tak duże, że wiele z nich zmuszonych jest sprowadzać pracowników zza wschodniej granicy.
więcej

Trzeba sobie pozwalać na szczerość

Młody, ale pełnoletni dziennikarz radiowy i telewizyjny. W pracy od piętnastego roku życia. Trójka, Radio ZET, TVN24, TVN, Onet./Fot. Lukasz Dejnarowicz/ FORUM
Z Jarosławem Kuźniarem rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

W trosce o kondycję finansową pracownika

Będąc w stanie finansowego wellness panujemy nad pieniędzmi./Fot. istockphoto
Kondycja finansowa Polaków pozostawia wiele do życzenia. Prawie połowa dorosłych obywateli spłaca jakiś kredyt („Newsweek”, 2014). Zadłużonych jest aż 58 proc. osób w wieku 32 – 46 lat. Tylko 45 proc. gospodarstw domowych posiada jakiekolwiek oszczędności (Czapiński, Panek, 2015), a jedynie co siódmy Polak dodatkowo odkłada na emeryturę (TNS Polska, 2016), pomimo iż większość ma świadomość, że świadczenie emerytalne pochodzące z obowiązkowych składek nie będzie wystarczające, by utrzymać się na starość.
więcej

Nie zawracamy z turkusowej drogi. Idziemy dalej

Tomasz Misztal Absolwent Politechniki Warszawskiej, Akademii Psychologii Przywództwa, przedsiębiorca, coach. Pasjonat psychologii biznesu, futurologii. / Fot. archiwum własne
Z Tomaszem Misztalem, prezesem firmy Kamsoft Podlasie, rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

Innowacje siłą napędową firm

Fot. iStock
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie. Chodzi o to, aby nauczyć się tańczyć w deszczu – zwykła mawiać Vivian Green, amerykańska autorka książek motywacyjnych. Podobnie jest w biznesie – największy sukces osiągają te firmy, które potrafią wypatrywać okazji i wykorzystywać je nawet podczas niesprzyjających „warunków pogodowych” na rynku. Każda formuła biznesowa wymaga bowiem stałej aktualizacji, tylko wówczas może być skuteczna. A do realizacji tego zamierzenia potrzeba odwagi do zmian i osoby, która nimi pokieruje – menedżera innowacji.
więcej

Trzy warstwy problemów w projektach

fot. iStock
Aż 80 proc. projektów w polskich firmach boryka się z poważnymi problemami realizacyjnymi – taki niepokojący obraz wyłania się z raportu „Projekty Na Czas 2016”. Problemy w projektach są jak cebula, mają przynajmniej trzy warstwy: problemy realizacyjne, problemy ze zrozumieniem celów/zakresu projektu oraz problemy z wymianą informacji o projekcie.
więcej

Styl autorytarny w zarządzaniu

Autorytarny oznacza również autorytet, który inspiruje i prowadzi do osiągnięcia celu./ Fot. iStock
Styl autorytarny często kojarzy się z nieznoszącym sprzeciwu przywódcą, który wyznaje zasadę, że albo gra się w jego drużynie, albo w ogóle. Niejednokrotnie w przestrzeni biznesowej można spotkać osoby o takim podejściu, nie przesądza to jednak o złej jakości zarządzania poprzez styl autorytarny.
więcej

Jeżeli chcesz być szczęśliwy, to bądź

Wykładowca biznesowy i akademicki (studia MBA), trener mentalny, właściciel kilku firm oraz podróżnik./Fot. Wojciech Pawłowski
Z Jakubem B. Bączkiem rozmawiał Rafał Mikołaj Krasucki
więcej

Pakiety opieki medycznej a zaangażowanie pracowników

foto
Osoby zaangażowane w pracę wytwarzają o 26 proc. więcej dochodu dla swojej firmy niż pracownicy mniej oddani firmie – wynika z badań ADP The Workforce View in Europe 2015⁄161. Jednak osiągnięcie wysokiego poziomu zadowolenia pracownika z jego życia zawodowego jest coraz większym wyzwaniem.
więcej

Pięć kamieni węgielnych partnerstwa między HR i biznesem

Fot. PeopleImages
Układanie wewnętrznych relacji działu personalnego z menedżerami – jak by nie patrzeć, będącymi klientami wewnętrznymi HR – wbrew pozorom nie jest takie proste. Na zwykłe bariery w budowaniu dobrych stosunków międzyludzkich z bardzo różnymi osobami, w stresogennym i zapędzonym świecie dzisiejszych organizacji, nakładają się jeszcze dodatkowe problemy wynikające z samej natury funkcji zarządzania ludźmi.
więcej

Różne smaki mojego życia

Fot. Krzysztof Dubiel
Z Mariolą Bojarską-Ferenc rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

Drzemka w pracy? Dlaczego nie

Fot. PeopleImages
Blisko 30 proc. pracowników w Stanach Zjednoczonych skarży się na niewyspanie w pracy, co powoduje spadek ich wydajności. Według szacunków amerykańska gospodarka traci na tym rocznie blisko 63 mld USD.
więcej

Benefity pracowników Apple Inc.

Fot. PeopleImages
Apple to amerykańska korporacja produkująca elektronikę użytkową, słynąca z takich produktów, jak: MAC, iPod, iPad czy iPhone. W 2014 r. firma zatrudniała 98 tys. osób na całym świecie, z czego większość zatrudnionych było w handlu detalicznym.
więcej

Personalizacja w budowaniu motywacji

Fot. PeopleImages
Na temat motywacji ludzi w organizacji napisano już niejedną książkę i stworzono niejedną koncepcję. Często jednak okazuje się, że w zwykłej codzienności menedżera mogą sprawdzić się jedynie proste i łatwe w użyciu rozwiązania.
więcej

Do żywiołów podchodzę z pokorą

Fot. Joanna Konefał-Pycior
Z Aleksandrem Dobą rozmawiał Rafał Mikołaj Krasucki
więcej

Pakiety medyczne to nie wszystko

Fot. iStock
Abonamenty medyczne od lat są najbardziej pożądanym benefitem, dlatego coraz częściej stają się podstawowym elementem pakietu socjalnego. Dla pracowników to dodatkowa korzyść w przypadku decyzji o podjęciu pracy, natomiast dla firmy – sposób na wyrażenie troski o zdrowie pracownika i jego rodziny. Jednak standardowa opieka zdrowotna może być niewystarczająca.
więcej

Czas to coś, czego mam najmniej

Fot. Arch. Rafał Sonik
Z Rafałem Sonikiem rozmawiała Katarzyna Patalan
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.