Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Warto ufać ludziom, warto ufać w ogóle

Sebastian Kotow
– prezes firmy doradczej MindShift Lab,
partner firmy 4Results,
wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego,
członek Stowarzyszenia
Profesjonalnych Mówców / Fot. Bartek Syta
Z Sebastianem Kotow rozmawiał Jacek Babiel
więcej


Benefity budują relację między pracownikami a firmą

Izabela Bieńkowska konsultant ds. wynagrodzeń i benefitów w Siemens Sp. z o.o. / Fot. A.K.
Rozmowa z Izabelą Bieńkowską, konsultantem ds. wynagrodzeń i benefitów w Siemens Sp. z o.o.
więcej

Odchodzę, mam serdecznie dosyć!

Nawet długa lista benefitów nie jest w stanie związać pracownika z firmą na długie lata / Fot. istockphoto
Umożliwienie pracownikom zachowania równowagi między pracą a życiem osobistym to obecnie integralna część programów stosowanych w większości przedsiębiorstw na świecie. Ich celem jest utrzymanie najlepszych pracowników.
więcej

Firma Przyjazna Bieganiu - dla pracodawców i pracowników

Coraz więcej firm w Polsce wspiera swoich pracowników, którzy dbają o zdrowy tryb życia / Fot. Sportografia.pl
Przed tegorocznym PZU Maratonem Warszawskim wystartował program dla firm, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie pracodawców do stwarzania pracownikom jak najlepszych warunków do rozwijania sportowych zainteresowań.
więcej

Palenie albo… praca

Papierosy uzależniają nie tylko fizycznie, lecz także psychicznie / Fot. istockphoto
Ponad osiem milionów Polaków jest uzależnionych od palenia. Gros z nich pracuje i okazuje się, że ich nałóg ma bezpośredni wpływ nie tylko na ich zdrowie i efektywność, lecz także na relacje między pracownikami. Zdaje się, że problem dostrzegają tak pracodawcy, jak i sami pracownicy. Z najnowszych badań Kliniki i Ośrodka Badań nad Nikotynizmem Free Forever wynika, że aż 68 proc. uzależnionych od tytoniu pracowników korporacji chciałoby zerwać z nałogiem1.
więcej

Benefity w Indiach i Chinach

W Chinach i Indiach pracodawcy, by zatrzymać pracownika w swojej firmie, prześcigają się w pomysłach na jak najbardziej oryginalne i wyjątkowe korzyści pozapłacowe / Fot. istockphoto
Gospodarka w Chinach oraz Indiach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat bardzo się rozwinęła. Jednym z efektów dynamicznego rozwoju gospodarczego było pojawienie się wielu nowych firm na rynku. Z czasem przedsiębiorstwa te znalazły się w gronie światowych liderów.
więcej

Premie zabójcze dla MBO

Demotywacyjna rola pieniędza / Fot. istocphoto
W poprzednim artykule („Benefit” 9/2015) pisałem, że MBO (zarządzanie przez cele) to wspólnota celów. Każdy uczestnik systemu stawia cele dla siebie. Z tych indywidualnych celów układa się plan zarządzania firmą, tzw. mapę celów. Aby cele były spójne z celami nadrzędnymi i ze sobą nawzajem oraz żeby wszystkie razem prowadziły do zrealizowania strategii firmy, uczestnicy MBO uzgadniają je między sobą w procesie nazywanym rynkiem celów. Przedstawiłem również definicję celu pozwalającą odróżnić go od wskaźników, KPI, zadań lub wyników. Poprawnie postawiony cel w biznesie (z ang. objective) to efekt korzystnej i trwałej zmiany wniesionej przez pracownika do firmy. Definicja celu jest precyzyjnym opisem efektu lub stanu, który pracownik chce osiągnąć.
więcej

Nie musisz być jak Steve Jobs

Jobs pragnął mieć wokół siebie najlepszych ludzi, chciał z najlepszymi kreować nowe produkty / Fot. istockphoto
Steve Jobs – założyciel firmy Apple, twórca Macintosha, iPoda, iPhone’a, iPada i innych rewolucyjnych produktów. To on wpadł na pomysł, by komputer był sprzedawany w jednej obudowie, kompletnie przygotowany do użycia po wyjęciu z pudełka.
więcej

Niedrogie, ale atrakcyjne wakacje

Rys. MyBenefit
Aż 100 tys. pracowników z ponad 90 firm skorzystało w tym roku z urlopu opłacanego z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w ramach systemu kafeteryjnego MyBenefit – wynika z podsumowania tegorocznego sezonu urlopowego.
więcej

Jak jest przymus, to nie ma wolności

Jacek Walkiewicz
– psycholog, mówca,
trener, autor książki
„Pełna MOC możliwości”
i właściciel księgarni
„Pełna MOC słów”.
Członek Stowarzyszenia
Profesjonalnych Mówców / Fot. Bartek Syta
Z Jackiem Walkiewiczem rozmawiał Jacek Babiel
więcej

Kafeteria dla każdego

Fot. Bartek Syta
Rozmowa z Urszulą Pinakiewicz - dyrektorem Departamentu Kadr i Szkolenia oraz Robertem Łęckim - ekspertem w Departamencie Kadr i Szkolenia w BOŚ Banku, którzy w maju udostępnili pracownikom system kafeteryjny.
więcej

Program antynikotynowy to benefit dla pracownika oraz dla pracodawcy

Straty finansowe wynikające z zatrudnienia jednego palacza sięgają kilku tysięcy złotych rocznie.
Pracodawca, który pomaga palącym pracownikom skutecznie rzucić palenie, może znacząco podnieść jakość ich życia, zyskując dzięki temu nową jakość pracy.
więcej

Multi–kulti

Fot. istockphoto
Kompetencje kulturowe, czyli umiejętność zrozumienia i współpracy z innymi kulturami, będą jednymi z kluczowych umiejętności poszukiwanych na rynku pracy w przyszłości.
więcej

Jak kształtować przedsiębiorcze postawy pracowników

Należy wpływać na rozwijanie przedsiębiorczych postaw w sposób pośredni i bezpośredni / Fot. istockphoto
Zachodzące ciągłe przeobrażenia w otoczeniu przedsiębiorstw skutkują nie tylko zmianami w stosowanych metodach zarządzania, lecz także wiążą się z potrzebą przewartościowania oczekiwań organizacji wobec pracowników.
więcej

Benefity w Dolinie Krzemowej

Fot. Istockphoto
Siłownie na terenie miejsca zatrudnienia to w chwili obecnej standard światowy, który zapoczątkowały właśnie firmy z Doliny Krzemowej.
więcej

Pracownicy chcą takich benefitów

Raport „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2015
roku” Sedlak & Sedlak
Na początku 2015 r. zapytaliśmy 2755 pracowników o ich opinie na temat polityki świadczeń dodatkowych stosowanej przez firmy, w których pracują. Wyniki badania przedstawiono w raporcie „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2015 roku”. Raport zawiera, między innymi, ranking benefitów najatrakcyjniejszych dla pracowników.
więcej

O kobietach, o pracy i o gospodarce

dr Henryka Bochniarz:
ekonomistka, liderka środowiska
przedsiębiorców, prezydent
Konfederacji Lewiatan
i współtwórczyni
Kongresu Kobiet. Uznawana za
jedną z najbardziej wpływowych
kobiet w Polsce. / Fot. Konfederacja Lewiatan/EFNI
Z dr Henryką Bochniarz rozmawiał Jacek Babiel
więcej« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.