Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Benefity w Indiach i Chinach

W Chinach i Indiach pracodawcy, by zatrzymać pracownika w swojej firmie, prześcigają się w pomysłach na jak najbardziej oryginalne i wyjątkowe korzyści pozapłacowe / Fot. istockphoto
Gospodarka w Chinach oraz Indiach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat bardzo się rozwinęła. Jednym z efektów dynamicznego rozwoju gospodarczego było pojawienie się wielu nowych firm na rynku. Z czasem przedsiębiorstwa te znalazły się w gronie światowych liderów.
więcej

Premie zabójcze dla MBO

Demotywacyjna rola pieniędza / Fot. istocphoto
W poprzednim artykule („Benefit” 9/2015) pisałem, że MBO (zarządzanie przez cele) to wspólnota celów. Każdy uczestnik systemu stawia cele dla siebie. Z tych indywidualnych celów układa się plan zarządzania firmą, tzw. mapę celów. Aby cele były spójne z celami nadrzędnymi i ze sobą nawzajem oraz żeby wszystkie razem prowadziły do zrealizowania strategii firmy, uczestnicy MBO uzgadniają je między sobą w procesie nazywanym rynkiem celów. Przedstawiłem również definicję celu pozwalającą odróżnić go od wskaźników, KPI, zadań lub wyników. Poprawnie postawiony cel w biznesie (z ang. objective) to efekt korzystnej i trwałej zmiany wniesionej przez pracownika do firmy. Definicja celu jest precyzyjnym opisem efektu lub stanu, który pracownik chce osiągnąć.
więcej

Nie musisz być jak Steve Jobs

Jobs pragnął mieć wokół siebie najlepszych ludzi, chciał z najlepszymi kreować nowe produkty / Fot. istockphoto
Steve Jobs – założyciel firmy Apple, twórca Macintosha, iPoda, iPhone’a, iPada i innych rewolucyjnych produktów. To on wpadł na pomysł, by komputer był sprzedawany w jednej obudowie, kompletnie przygotowany do użycia po wyjęciu z pudełka.
więcej

Niedrogie, ale atrakcyjne wakacje

Rys. MyBenefit
Aż 100 tys. pracowników z ponad 90 firm skorzystało w tym roku z urlopu opłacanego z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w ramach systemu kafeteryjnego MyBenefit – wynika z podsumowania tegorocznego sezonu urlopowego.
więcej

Jak jest przymus, to nie ma wolności

Jacek Walkiewicz
– psycholog, mówca,
trener, autor książki
„Pełna MOC możliwości”
i właściciel księgarni
„Pełna MOC słów”.
Członek Stowarzyszenia
Profesjonalnych Mówców / Fot. Bartek Syta
Z Jackiem Walkiewiczem rozmawiał Jacek Babiel
więcej

Kafeteria dla każdego

Fot. Bartek Syta
Rozmowa z Urszulą Pinakiewicz - dyrektorem Departamentu Kadr i Szkolenia oraz Robertem Łęckim - ekspertem w Departamencie Kadr i Szkolenia w BOŚ Banku, którzy w maju udostępnili pracownikom system kafeteryjny.
więcej

Program antynikotynowy to benefit dla pracownika oraz dla pracodawcy

Straty finansowe wynikające z zatrudnienia jednego palacza sięgają kilku tysięcy złotych rocznie.
Pracodawca, który pomaga palącym pracownikom skutecznie rzucić palenie, może znacząco podnieść jakość ich życia, zyskując dzięki temu nową jakość pracy.
więcej

Multi–kulti

Fot. istockphoto
Kompetencje kulturowe, czyli umiejętność zrozumienia i współpracy z innymi kulturami, będą jednymi z kluczowych umiejętności poszukiwanych na rynku pracy w przyszłości.
więcej

Jak kształtować przedsiębiorcze postawy pracowników

Należy wpływać na rozwijanie przedsiębiorczych postaw w sposób pośredni i bezpośredni / Fot. istockphoto
Zachodzące ciągłe przeobrażenia w otoczeniu przedsiębiorstw skutkują nie tylko zmianami w stosowanych metodach zarządzania, lecz także wiążą się z potrzebą przewartościowania oczekiwań organizacji wobec pracowników.
więcej

Benefity w Dolinie Krzemowej

Fot. Istockphoto
Siłownie na terenie miejsca zatrudnienia to w chwili obecnej standard światowy, który zapoczątkowały właśnie firmy z Doliny Krzemowej.
więcej

Pracownicy chcą takich benefitów

Raport „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2015
roku” Sedlak & Sedlak
Na początku 2015 r. zapytaliśmy 2755 pracowników o ich opinie na temat polityki świadczeń dodatkowych stosowanej przez firmy, w których pracują. Wyniki badania przedstawiono w raporcie „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2015 roku”. Raport zawiera, między innymi, ranking benefitów najatrakcyjniejszych dla pracowników.
więcej

O kobietach, o pracy i o gospodarce

dr Henryka Bochniarz:
ekonomistka, liderka środowiska
przedsiębiorców, prezydent
Konfederacji Lewiatan
i współtwórczyni
Kongresu Kobiet. Uznawana za
jedną z najbardziej wpływowych
kobiet w Polsce. / Fot. Konfederacja Lewiatan/EFNI
Z dr Henryką Bochniarz rozmawiał Jacek Babiel
więcejNajciekawsze benefity na świecie

Rynek dodatkowych świadczeń pozapłacowych dynamicznie się rozwija / Fot. istockphoto
Urlop złamanego serca, urlopy na odnowę biologiczną, wolne na rozwijanie własnego biznesu, wsparcie w walce z nadwagą, agregaty prądotwórcze – ile krajów, tyle ciekawych benefitów. Jakimi świadczeniami kuszą pracowników pracodawcy z różnych krajów? Jakie benefity są najpopularniejsze? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w specjalnym dodatku miesięcznika „Benefit” – „Benefity na świecie”.
więcej

Sprzedaż to krwiobieg firmy

Sprawna sprzedaż dostarcza gotówkę zupełnie jak krew tlen / Fot. isctockphoto
– Lubię to stwierdzenie, ponieważ jest trafne. W kilku pierwszych artykułach chcę poruszyć temat sprzedaży, jej organizowania w firmie i tworzenia warunków do stałego doskonalenia tego sektora. To ważne, bo jeżeli sprzedaż kuleje, to cała firma ma kłopoty.
więcej

Aktywny równa się efektywny

Właściwie wyszkolony zespół zarządzający sprzedażą to efekt jednej z najbardziej opłacalnych inwestycji w firmie / Fot. istockphoto
– Lubię to stwierdzenie, ponieważ jest trafne. W kilku pierwszych artykułach chcę poruszyć temat sprzedaży, jej organizowania w firmie i tworzenia warunków do stałego doskonalenia tego sektora. To ważne, bo jeżeli sprzedaż kuleje, to cała firma ma kłopoty.
więcej


Pasje pracowników

Fot. istockphoto
Kiedyś szefowie mówili, że dopiero po pracy jest czas na przyjemności. Dziś najlepsi menedżerowie wspierają pozazawodowe pasje swoich ludzi, jeszcze zanim oni wyjdą z biura. Wiedzą, że ci, którzy posiadają różnorodne zainteresowania, bardzo dobrze radzą sobie także z osiąganiem wysokich wyników w pracy.
więcej

Kobiety i mężczyźni

Fot. istockphoto.com
Wiele się mówi o różnicach między kobietami a mężczyznami w biznesie. Czy rzeczywiście te różnice są tak istotne? Jak przedstawia się różnorodność płci w miejscu pracy i jak należy kształtować w związku z tym politykę kadrową w firmie?
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.