Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Najciekawsze benefity na świecie

Rynek dodatkowych świadczeń pozapłacowych dynamicznie się rozwija / Fot. istockphoto
Urlop złamanego serca, urlopy na odnowę biologiczną, wolne na rozwijanie własnego biznesu, wsparcie w walce z nadwagą, agregaty prądotwórcze – ile krajów, tyle ciekawych benefitów. Jakimi świadczeniami kuszą pracowników pracodawcy z różnych krajów? Jakie benefity są najpopularniejsze? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w specjalnym dodatku miesięcznika „Benefit” – „Benefity na świecie”.
więcej

Sprzedaż to krwiobieg firmy

Sprawna sprzedaż dostarcza gotówkę zupełnie jak krew tlen / Fot. isctockphoto
– Lubię to stwierdzenie, ponieważ jest trafne. W kilku pierwszych artykułach chcę poruszyć temat sprzedaży, jej organizowania w firmie i tworzenia warunków do stałego doskonalenia tego sektora. To ważne, bo jeżeli sprzedaż kuleje, to cała firma ma kłopoty.
więcej

Aktywny równa się efektywny

Właściwie wyszkolony zespół zarządzający sprzedażą to efekt jednej z najbardziej opłacalnych inwestycji w firmie / Fot. istockphoto
– Lubię to stwierdzenie, ponieważ jest trafne. W kilku pierwszych artykułach chcę poruszyć temat sprzedaży, jej organizowania w firmie i tworzenia warunków do stałego doskonalenia tego sektora. To ważne, bo jeżeli sprzedaż kuleje, to cała firma ma kłopoty.
więcej


Pasje pracowników

Fot. istockphoto
Kiedyś szefowie mówili, że dopiero po pracy jest czas na przyjemności. Dziś najlepsi menedżerowie wspierają pozazawodowe pasje swoich ludzi, jeszcze zanim oni wyjdą z biura. Wiedzą, że ci, którzy posiadają różnorodne zainteresowania, bardzo dobrze radzą sobie także z osiąganiem wysokich wyników w pracy.
więcej

Kobiety i mężczyźni

Fot. istockphoto.com
Wiele się mówi o różnicach między kobietami a mężczyznami w biznesie. Czy rzeczywiście te różnice są tak istotne? Jak przedstawia się różnorodność płci w miejscu pracy i jak należy kształtować w związku z tym politykę kadrową w firmie?
więcej

Benefity w Kanadzie

Fot. istockphoto.com
Obecnie kanadyjscy pracodawcy coraz rzadziej oferują tradycyjne pakiety świadczeń pozapłacowych, wybierając bardziej innowacyjne rozwiązania. Dyrektorzy działów personalnych, którzy chcą sprostać wymaganiom stawianym przez nowe pokolenia wchodzące na rynek pracy, muszą uatrakcyjnić swoje oferty.
więcej

Charyzmatyczne przywództwo

Fot. istockphoto.com
Za kim pójdą ludzie? Jakie cechy musi mieć człowiek, który jest zdolny do podjęcia przywództwa w skomplikowanej sytuacji? Co mogłoby sprawić, że ludzie podążą właśnie za tobą?
więcej

Przedsiębiorczy pracownicy

Fot. istockphoto.com
Przedsiębiorczość oznacza szczególną postawę, zorientowaną na odkrywanie i wykorzystywanie szans, której musi towarzyszyć otwartość na zmiany, kreatywność i innowacyjność.
więcej


Benefity dla rodzin adopcyjnych

Fot. istockphoto.com
Pracodawcy coraz częściej dofinansowują pracownikom koszty adopcji dzieci. Według cyklicznych badań przeprowadzanych przez Hewitt Associates, wśród największych amerykańskich firm popularność takich benefitów zwiększa się z roku na rok.
więcej

Konsekwencja i odwaga przynoszą efekt

Łukasz Jakóbiak – dziennikarz, mówca motywacyjny, twórca
 programu „20m2 Łukasza”
Z Łukaszem Jakóbiakiem rozmawiał Jacek Babiel
więcej

Naucz się siebie

Fot. istockphoto.com
Gdy jako szef polskiego oddziału BBC zacząłem swoją przygodę z rozwojem osobistym, jako lider trafiłem do Business Ashridge School. Przeżyłem szok, gdy na zajęciach zacząłem słuchać o emocjach, inteligencji emocjonalnej, motywacji, wewnętrznym głosie, mapach psychologicznych.
więcej


Motywacja igreków

Fot. istockphoto.com
Studenci chcą zdobywać nie tylko wiedzę, lecz także doświadczenie zawodowe w czasie trwania studiów – to wniosek z badań diagnozujących oczekiwania pokolenia Y wykonanych przez firmę Bigram. Od stycznia do kwietnia 2015 r. w badaniu wzięło udział ponad 1200 respondentów w wieku 19–26 lat.
więcej

Język sukcesu

Fot. istockphoto.com
W jaki sposób język wpływa na nasz sposób myślenia i działania?
więcej


Zarządzanie sobą w czasie

Fot. istockphoto.com
Zagadnienie zarządzania sobą w czasie jest ściśle związane z problematyką zarządzania czasem.
więcej

Co nas motywuje i w jaki sposób motywujemy?

Fot. istockphoto.com
Zagadnienia związane z poziomem motywacji i sposobami motywowania lokalnej kadry kierowniczej stanowiły jeden z przedmiotów badania opinii obcokrajowców pracujących w regionie CEE przeprowadzonego przez TARGET Executive Search, instytut Gfk i Central European University Business School w Budapeszcie.
więcej

Sensory w butach i zombie

Fot. istockphoto.com
Troska o zdrowie pracowników leży w interesie każdego pracodawcy. Osoba, która jest w dobrej kondycji psychofizycznej, rzadziej opuszcza pracę z powodu choroby, pracuje wydajniej oraz ma poczucie, że firma troszczy się o jej dobro, co przekłada się na wyższe morale i satysfakcję z pracy.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.