Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Benefity w Kanadzie

Fot. istockphoto.com
Obecnie kanadyjscy pracodawcy coraz rzadziej oferują tradycyjne pakiety świadczeń pozapłacowych, wybierając bardziej innowacyjne rozwiązania. Dyrektorzy działów personalnych, którzy chcą sprostać wymaganiom stawianym przez nowe pokolenia wchodzące na rynek pracy, muszą uatrakcyjnić swoje oferty.
więcej

Charyzmatyczne przywództwo

Fot. istockphoto.com
Za kim pójdą ludzie? Jakie cechy musi mieć człowiek, który jest zdolny do podjęcia przywództwa w skomplikowanej sytuacji? Co mogłoby sprawić, że ludzie podążą właśnie za tobą?
więcej

Przedsiębiorczy pracownicy

Fot. istockphoto.com
Przedsiębiorczość oznacza szczególną postawę, zorientowaną na odkrywanie i wykorzystywanie szans, której musi towarzyszyć otwartość na zmiany, kreatywność i innowacyjność.
więcej


Benefity dla rodzin adopcyjnych

Fot. istockphoto.com
Pracodawcy coraz częściej dofinansowują pracownikom koszty adopcji dzieci. Według cyklicznych badań przeprowadzanych przez Hewitt Associates, wśród największych amerykańskich firm popularność takich benefitów zwiększa się z roku na rok.
więcej

Konsekwencja i odwaga przynoszą efekt

Łukasz Jakóbiak – dziennikarz, mówca motywacyjny, twórca
 programu „20m2 Łukasza”
Z Łukaszem Jakóbiakiem rozmawiał Jacek Babiel
więcej

Naucz się siebie

Fot. istockphoto.com
Gdy jako szef polskiego oddziału BBC zacząłem swoją przygodę z rozwojem osobistym, jako lider trafiłem do Business Ashridge School. Przeżyłem szok, gdy na zajęciach zacząłem słuchać o emocjach, inteligencji emocjonalnej, motywacji, wewnętrznym głosie, mapach psychologicznych.
więcej


Motywacja igreków

Fot. istockphoto.com
Studenci chcą zdobywać nie tylko wiedzę, lecz także doświadczenie zawodowe w czasie trwania studiów – to wniosek z badań diagnozujących oczekiwania pokolenia Y wykonanych przez firmę Bigram. Od stycznia do kwietnia 2015 r. w badaniu wzięło udział ponad 1200 respondentów w wieku 19–26 lat.
więcej

Język sukcesu

Fot. istockphoto.com
W jaki sposób język wpływa na nasz sposób myślenia i działania?
więcej


Zarządzanie sobą w czasie

Fot. istockphoto.com
Zagadnienie zarządzania sobą w czasie jest ściśle związane z problematyką zarządzania czasem.
więcej

Co nas motywuje i w jaki sposób motywujemy?

Fot. istockphoto.com
Zagadnienia związane z poziomem motywacji i sposobami motywowania lokalnej kadry kierowniczej stanowiły jeden z przedmiotów badania opinii obcokrajowców pracujących w regionie CEE przeprowadzonego przez TARGET Executive Search, instytut Gfk i Central European University Business School w Budapeszcie.
więcej

Sensory w butach i zombie

Fot. istockphoto.com
Troska o zdrowie pracowników leży w interesie każdego pracodawcy. Osoba, która jest w dobrej kondycji psychofizycznej, rzadziej opuszcza pracę z powodu choroby, pracuje wydajniej oraz ma poczucie, że firma troszczy się o jej dobro, co przekłada się na wyższe morale i satysfakcję z pracy.
więcej

Dlaczego firmie potrzebni są „odmieńcy”?

Fot. istockphoto.com
Badania eksperymentalne wykazały, że 65% osób ulega wpływowi autorytetu, a 32% konformizmowi, czyli wpływowi grupy, jej opiniom i sądom. Stoją za tym konkretne motywy osoby, takie jak: chęć bycia lubianym i akceptowanym, a także chęć posiadania słuszności.
więcej

Dress code w języku biznesu

Fot. istockphoto.com
W dynamicznie zmieniającym się świecie, w którym jest miejsce na indywidualizm oraz różnorodność, może się wydawać, że pojęcie dress code bywa utożsamiane ze skojarzeniem typu retro.
więcej

Storytelling w budowaniu marki

Fot. istockphoto.com
Storytelling w marketingu pojawił się tak wcześnie jak sama idea handlu, wszak sprzedaż od zarania dziejów opierała się na rozmowie i opowiedzeniu tej „właściwej”, sugestywnej historii, która sprawiała, że dokonanie zakupu było nieuniknione.
więcej

Polacy są otwartym narodem

Fot. PIOTR BŁAWICKI / EAST NEWS
Z Włodzimierzem Zientarskim rozmawiał Jacek Babiel
więcej

Jeżeli ktoś jest sam, to nie da rady

Fot. Konferencja Wyzwania HR – Pracuj.pl
Z Miłoszem Brzezińskim rozmawiał Jacek Babiel
więcej


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.