Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Dlaczego firmie potrzebni są „odmieńcy”?

Fot. istockphoto.com
Badania eksperymentalne wykazały, że 65% osób ulega wpływowi autorytetu, a 32% konformizmowi, czyli wpływowi grupy, jej opiniom i sądom. Stoją za tym konkretne motywy osoby, takie jak: chęć bycia lubianym i akceptowanym, a także chęć posiadania słuszności.
więcej

Dress code w języku biznesu

Fot. istockphoto.com
W dynamicznie zmieniającym się świecie, w którym jest miejsce na indywidualizm oraz różnorodność, może się wydawać, że pojęcie dress code bywa utożsamiane ze skojarzeniem typu retro.
więcej

Storytelling w budowaniu marki

Fot. istockphoto.com
Storytelling w marketingu pojawił się tak wcześnie jak sama idea handlu, wszak sprzedaż od zarania dziejów opierała się na rozmowie i opowiedzeniu tej „właściwej”, sugestywnej historii, która sprawiała, że dokonanie zakupu było nieuniknione.
więcej

Polacy są otwartym narodem

Fot. PIOTR BŁAWICKI / EAST NEWS
Z Włodzimierzem Zientarskim rozmawiał Jacek Babiel
więcej

Jeżeli ktoś jest sam, to nie da rady

Fot. Konferencja Wyzwania HR – Pracuj.pl
Z Miłoszem Brzezińskim rozmawiał Jacek Babiel
więcejSkąd oni biorą tyle siły

Fot. istockphoto.com
Automotywacja pokolenia 50+ dla niejednego dwudziestolatka jest zaskakującym zjawiskiem. Na wyjątkową więc uwagę zasługują wszelkie oznaki rozbudzania i doskonalenia potencjału, jaki drzemie wśród osób w tym wieku i z tak dużym doświadczeniem życiowym.
więcej

Anomia, czyli konflikt wartości i korzyści

Fot. istockphoto.com
Anomia to zjawisko bagatelizowane lub niezauważane. Często też po prostu nieznane, choć powszechnie występujące
więcej

Ochrona zdrowia i życia pracowników w firmie

Fot. istockphoto.com
Każda firma opiera się na ludziach. Dlatego odpowiednio dobrany i zmotywowany zespół staje się wizytówką i kluczowym elementem właściwie funkcjonującego przedsiębiorstwa.
więcej

Złe zmiany

Fot. istockphoto.com
Zarządzanie zmianą jest dużym wyzwaniem i ponad połowa przypadków kończy się fiaskiem. Porażki można by było uniknąć, gdyby inicjatorzy całego zamieszania zmodyfikowali swoje działania i poświęcili nieco więcej czasu niektórym elementom procesu.
więcej

Co motywuje do zmiany pracy?

Fot. istockphoto.com
Pracownicy pozbawieni możliwości rozwoju i słabo wynagradzani najczęściej myślą o zmianie pracy, tak wynika z badań „Specjaliści na rynku pracy” przeprowadzonych przez portal Pracuj.pl. Okazuje się, że o nowej pracy najczęściej myślą specjaliści z tzw. branż wymagających kreatywności, dużej aktywności i elastyczności w czasie pracy.
więcej

Benefity w 2014 roku

Fot. istockphoto.com
Prawie 62 proc. pracowników otrzymuje co najmniej jedno świadczenie pozapłacowe, z kolei 46 proc. deklaruje, że otrzymuje więcej niż jeden benefit. To zaledwie o jeden punkt procentowy więcej niż w poprzednich latach – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak w 2014 r.
więcej

Marka to spełnione obietnice

Joanna Malinowska-Parzydło
– doradca strategiczny, założycielka
Personal Brand Institute,
Prezes Polskiego
Stowarzyszenia Mentoringu,
przez lata odpowiedzialna
za komunikację i HR
w koncernach medialnych / Fot. Bartek Syta
Z Joanną Malinowską-Parzydło rozmawiał Jacek Babiel
więcej


Systemy motywacyjne w organizacji

Fot. istockphoto.com
Jak motywować pracowników? To zapewne jedna z największych bolączek menedżerów i działów HR. Zadanie to staje się o tyle trudniejsze, że wchodzimy w erę „rynku pracownika”, w której to on będzie dyktował pracodawcy warunki zatrudnienia. Już dziś takie benefity, jak samochód, laptop, telefon, prywatne ubezpieczenie medyczne, pakiet sportowy czy systemy szkoleń, to standard na rynku. Jak zatem dostosować taki system do organizacji?
więcej

Skupienie i koncentracja – zarządzanie sobą

Fot. istockphoto.com
To, że koncentracja umożliwia efektywne działanie, jest faktem powszechnie znanym, choć nie zawsze wiedzę tę wykorzystuje się w praktyce.
więcej

Duże firmy a MSP – benefity dla pracowników

Fot. istockphoto.com
Każdy pracownik dobrze wykonujący swoje zadania chciałby być doceniony za zaangażowanie w pracę. Duże firmy mogą wypłacić pracownikowi nagrodę finansową – w formie premii czy stałej podwyżki – lub też skorzystać z systemów pozapłacowych, takich jak służbowy samochód, specjalistyczne szkolenia i wiele innych rozwiązań.
więcej

Daj wybór: wydasz mniej i zaangażujesz mocniej

Fot. istockphoto.com
Zaangażowany zespół, wartościowi kandydaci do pracy, rozsądny budżet i oszczędność czasu działu HR. Brzmi jak sen?
więcej

5 zasad udzielania feedbacku

Fot. istockphoto.com
Gdy dobra teoria jest systematycznie ćwiczona, staje się nawykiem. Poziom umiejętności odróżnia menedżerów efektywnych od tych, którzy dopiero się uczą.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.