Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Świadczenia i benefity w Danii

Fot. istockphoto.com
W sporządzonym przez OECD rankingu Better Life Index, porównującym warunki życia w 36 krajach, Dania zajmuje trzecie miejsce, jeśli chodzi o satysfakcję z życia. System emerytalny w tym kraju oceniany jest jako najlepszy na świecie, a funkcjonujący w obszarze zatrudnienia model flexicurity przez wielu specjalistów uznawany jest za wzorcowy.
więcej

Czasem wygrywasz, czasem się uczysz

Fot. Filip Klimaszewski
Z Davidem Neenanem rozmawiał Jacek Babiel
więcejJak przegonić kraba?

Fot. istockphoto.com
„Nie sztuką jest buntować się przeciwko światu […]. Sztuką jest buntować się przeciwko swoim ograniczeniom w imię przekroczenia własnych granic” – ks. Józef Tischner.
więcej

Benefity angażują i motywują

Fot. istockphoto.com
Jak wytłumaczyć komuś, czym są benefity, skoro ten ktoś nigdy nie dostawał od pracodawcy żadnych benefitów?
więcej

Sześć zawodów przyszłości, których nie nauczysz się w szkole

Fot. istockphoto.com
Umiejętności miękkie nie są dziś propozycją mającą służyć wzmocnieniu własnego CV, ale obligatoryjnym zestawem kompetencji, bez których niemożliwe jest objęcie wyższego stanowiska w organizacji.
więcej

Cele strategii wynagrodzeń i sposoby ich realizacji

Fot. istockphoto.com
Strategia wynagradzania powinna wspierać strategię organizacji, być spójna z nią oraz ze strategią zarządzania zasobami ludzkimi. Dobra strategia pozwala firmie osiągać lepsze wyniki, co przekłada się na wzrost jej konkurencyjności. Ten ogólny cel wymaga w praktyce rozpisania na cele bardziej szczegółowe.
więcej

Świadczenia i benefity w Królestwie Niderlandów

Fot. istockphoto.com
Holandia należy do pierwszej piątki najzamożniejszych krajów w Europie. Królestwo Niderlandów może poszczycić się doskonałym standardem opieki zdrowotnej, kompleksowym systemem świadczeń socjalnych i stosunkowo stabilnym, opartym na kilku filarach, systemem emerytalnym.
więcej

Obowiązkowo obowiązkowy

Fot. Istockphoto.com
Miałem taki zwyczaj, że jak wracałem do domu ze szkoły, to robiłem orientacyjny plan odrabiania lekcji. Zapisywałem przedmioty i zakładany czas ich odrabiania.
więcej

Zamiast szklanki wody – pepsi light

Fot. Aleksander Ikaniewicz
Z Kevinem Hoganem rozmawiał Jacek Babiel
więcej
75 proc. pracowników nie ma wpływu na otrzymywane benefity – raport Benefit Systems i HRNews

foto
Benefit Systems wspólnie z HRNews zbadał, jak naprawdę polskie firmy motywują zespół oraz co o świadczeniach pozapłacowych sądzą pracownicy. Wyniki ogólnopolskiego badania są dostępne w raporcie „Motywacja – jak wyjść poza standard”. Poza wynikami badania raport zawiera porady i opinie specjalistów HR, wypowiedzi praktyków biznesu oraz eksperta w dziedzinie motywacji – Briana Tracy.
więcej

Siedem poziomów motywacji

Fot. istockphoto.com
Motywacja jest jednym z najważniejszych miękkich czynników efektywności życiowej. Bez niej nie chce nam się wstać z łóżka, bez niej sprzedawca nie zarobi pieniędzy, bez niej menedżer nie zaplanuje kolejnych działań.
więcej

Motywowanie przez ocenianie

Fot. sxc.hu
Temat ocen pracowniczych w administracji samorządowej z reguły jest rozważany w aspekcie ocen okresowych, które wynikają z obowiązku ustawowego. Przypomnijmy, iż zapisy ustawy o pracownikach samorządowych zobowiązują do dokonywania ocen okresowych nie rzadziej niż co dwa lata, przy czym ocena ta nie może być przeprowadzana częściej niż raz na sześć miesięcy.
więcej

Motywujący show

Krzysztof Ibisz
– dziennikarz, prezenter,
autor programów
telewizyjnych / Fot. Tomasz Zakrzewski
Z Krzysztofem Ibiszem rozmawiał Jacek Babiel
więcej


Jak motywować pokolenia X i Y

Fot. istockphoto.com
Dobrze zmotywowani i zaangażowani pracownicy to dla firmy szansa osiągania najlepszych rezultatów. Firmy które inwestują w pracowników, otrzymują ich wyższe zaangażowanie. Odpowiednio stymulowany zespół jest więc bardzo ważny i może znacząco wpłynąć na sukces firmy. W jaki sposób go motywować, kiedy potrzeby pracowników różnią się od siebie?
więcej

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.