Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Motywacja

Trzeci Biegun

20 lat temu 13 marca wyruszyłem na Północny Biegun Ziemi. Wtedy też cel wydawał mi się niemożliwy do osiągnięcia.
więcej

Satysfakcja a lojalność pracowników

Fot. istockphoto.com
Satysfakcja z pracy to pozytywne, motywujące doznanie.
więcej

6 zasad udanych prezentacji

foto
Znasz to odczucie? Masz wyjść przed publikę i niezależnie od tego jak jesteś przygotowany, trema pojawia się najpóźniej na chwilę przed występem. Gula w gardle, słowa się nie kleją, ręce się trzęsą, a przez głowę przebiega tysiąc myśli: Czy zrobię z siebie idiotę? Na pewno ich zanudzę. Nienawidzę tego robić! Dlaczego on patrzy na zegarek?
więcej

Poszukiwanie motywacji

Fot. sxc.hu
Poszukiwanie mechanizmów wyzwalających pełne zaangażowanie pracowników jest nieco podobne do poszukiwania Świętego Graala. Czasem wydaje się nam, że już znaleźliśmy właściwy klucz do celu, a potem okazuje się, że to niekoniecznie są właściwe drzwi.
więcej


Czy niezaangażowany pracownik znaczy zły pracownik?

Fot. istockphoto.com
Pracownik pracuje, ale nie angażuje się w pełni w swoją pracę. Wykonuje zadania bez większego entuzjazmu. Można odnieść wrażenie, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. A przecież zatrudniliśmy go, żeby osiągał cele firmy na danym stanowisku najlepiej, jak potrafi.
więcej

Świadczenia i benefity w Danii

Fot. istockphoto.com
W sporządzonym przez OECD rankingu Better Life Index, porównującym warunki życia w 36 krajach, Dania zajmuje trzecie miejsce, jeśli chodzi o satysfakcję z życia. System emerytalny w tym kraju oceniany jest jako najlepszy na świecie, a funkcjonujący w obszarze zatrudnienia model flexicurity przez wielu specjalistów uznawany jest za wzorcowy.
więcej

Czasem wygrywasz, czasem się uczysz

Fot. Filip Klimaszewski
Z Davidem Neenanem rozmawiał Jacek Babiel
więcejJak przegonić kraba?

Fot. istockphoto.com
„Nie sztuką jest buntować się przeciwko światu […]. Sztuką jest buntować się przeciwko swoim ograniczeniom w imię przekroczenia własnych granic” – ks. Józef Tischner.
więcej

Benefity angażują i motywują

Fot. istockphoto.com
Jak wytłumaczyć komuś, czym są benefity, skoro ten ktoś nigdy nie dostawał od pracodawcy żadnych benefitów?
więcej

Sześć zawodów przyszłości, których nie nauczysz się w szkole

Fot. istockphoto.com
Umiejętności miękkie nie są dziś propozycją mającą służyć wzmocnieniu własnego CV, ale obligatoryjnym zestawem kompetencji, bez których niemożliwe jest objęcie wyższego stanowiska w organizacji.
więcej

Cele strategii wynagrodzeń i sposoby ich realizacji

Fot. istockphoto.com
Strategia wynagradzania powinna wspierać strategię organizacji, być spójna z nią oraz ze strategią zarządzania zasobami ludzkimi. Dobra strategia pozwala firmie osiągać lepsze wyniki, co przekłada się na wzrost jej konkurencyjności. Ten ogólny cel wymaga w praktyce rozpisania na cele bardziej szczegółowe.
więcej

Świadczenia i benefity w Królestwie Niderlandów

Fot. istockphoto.com
Holandia należy do pierwszej piątki najzamożniejszych krajów w Europie. Królestwo Niderlandów może poszczycić się doskonałym standardem opieki zdrowotnej, kompleksowym systemem świadczeń socjalnych i stosunkowo stabilnym, opartym na kilku filarach, systemem emerytalnym.
więcej

Obowiązkowo obowiązkowy

Fot. Istockphoto.com
Miałem taki zwyczaj, że jak wracałem do domu ze szkoły, to robiłem orientacyjny plan odrabiania lekcji. Zapisywałem przedmioty i zakładany czas ich odrabiania.
więcej

Zamiast szklanki wody – pepsi light

Fot. Aleksander Ikaniewicz
Z Kevinem Hoganem rozmawiał Jacek Babiel
więcej
« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.