Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Miesięcznik Benefit 02/2016 - pobierz

Miesięcznik Benefit 02/2016 - pobierz
Roger Dawson – ekspert w dziedzinie sztuki negocjacji i podejmowania decyzji / Fot. www.rdawson.com
Co czwarty pracownik z krajów europejskich pracuje po godzinach – pisze Katarzyna Patalan. Do tego dochodzą jeszcze nadgodziny wypracowane w weekendy.

Gdyby ktoś się zastanawiał nad tym, jak zmniejszyć efektywność pracowników, podpowiedź już podałem wyżej. Złudne podejście – więcej godzin, większe efekty. Niestety to działa odwrotnie. Im więcej pracy i nadgodzin, tym większe zmęczenie, spadek kreatywności, efektywności, a w konsekwencji wypalenie. Warto pamiętać o tym w czasie intensywnych działań zespołów i tak planować wypoczynek oraz regenerację, by zmniejszać, a nie zwiększać ryzyko przemęczenia pracowników. Pracodawcy coraz częściej w okresach urlopowych sięgają po nowoczesne benefity, które z jednej strony wspomagają planowanie wypoczynku, a z drugiej strony są udogodnieniem dla pracowników, którzy od pracodawcy otrzymują atrakcyjny bonus urlopowy czy wakacyjny. Ciekawym rozwiązaniem może być zaproponowanie pracownikom możliwości skorzystania ze specjalnej oferty zimowej dostępnej za pośrednictwem kafeterii – współfinansowania wypoczynku dla całej rodziny lub zakupu karnetów na trasy zjazdowe w dowolnym z 15 ośrodków narciarskich zlokalizowanych na terenie południowej Polski.

Benefity to temat rzeka. Począwszy od karty MultiSport, przez kafeterię, aż po udogodnienia spełniające oczekiwania najbardziej wybrednych odbiorców. Dobrze mieć w swoim portfolio zestaw ciekawych narzędzi, które mogą wzmacniać zaangażowanie i motywację pracowników. Mam nadzieję, że nasz miesięcznik jest jednym z takich narzędzi. Wszystkich, którzy czytają go po raz pierwszy, zapraszam na naszą stronę internetową www.miesiecznik-benefit.pl, gdzie można bezpłatnie pobrać wszystkie archiwalne numery „Benefitu”.

Zapraszam do lektury.

Jacek Babiel
redaktor naczelny

160105125129.jpg

2016-02-01 09:25 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.