Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Warto tam być » Warto zobaczyć w teatrze

Światowej sławy wokalistka jazzowa Stacey Kent

24 lipca Filharmonia Kaszubska zamieni się w jedną z najpiękniejszych plaż w okolicach Rio de Janeiro. Tego dnia na scenie wystąpi Stacey Kent w wyjątkowym programie, na który złożą się najpiękniejsze bossa novy na świecie.

Swoją subtelną sztuką Stacey Kent zdobyła zarówno bastion jazzu, jak i szczyty muzyki rozrywkowej. W ciągu zaledwie paru sezonów stała się jedną z najważniejszych i najciekawszych wokalistek młodego pokolenia. 24 lipca 2016 r. o godz. 20 artystka wystąpi w  Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

- Sądzę, że przestrzenie między nutami tworzą miejsce na refleksje, emocje i wyobraźnię słuchacza. Piosenkarz musi po prostu wyśpiewać tekst, ale to siła muzyki decyduje o interpretacji - mówiła o sobie amerykańska artystka jazzowa na antenie radiowej „Jedynki”.

Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami i wielokrotnie honorowane były prestiżowymi nagrodami. Popularna wokalistka koncertuje w największych i najbardziej zacnych salach koncertowych na świecie.

 - Najpiękniejszym głosem może być głos matki, ojca, brata, siostry, czy ukochanej osoby. Słodkie, łagodne, spokojne brzmienie takiego głosu bywa ważniejsze od tego, co taka osoba do nas mówi. Nasza kultura o tym zapomina, bo koncentruje się na tym, jak wyglądają ludzie: czy mają udany makijaż, pachną markowymi perfumami, a nie na tym jak brzmią - podkreślała artystka w programie "Muzyczna Jedynka".

Stacey Kent jest związana z Ladies’ Jazz Festival od pierwszej edycji, która odbyła się w 2005 roku, co przyczyniło się do znacznego wzrostu jej popularności w naszym kraju. W tym samym roku podpisała kontrakt ze sławną wytwórnią Blue Note Records i jej kariera nabrała niezwykłego tempa na całym świecie. W 2013 roku przedstawiła festiwalowej publiczności swój wtedy prapremierowy materiał z płyty „The Changing Lights”.

Materiał prezentowany podczas tegorocznej trasy koncertowej jest jedynym w swoim rodzaju programem podsumowującym fascynację bossa novą i rytmami Brazylii. Stacey Kent jest jedyną artystką spoza Brazylii zaproszoną w 2011 do obchodów 80. rocznicy powstania najsłynniejszej figury Chrystusa w Rio de Janeiro. Przy okazji uświetniła 50-lecie pracy artystycznej samego Marcosa Valle serią wspólnych koncertów i obecnością na live albumie tego artysty. W zeszłym roku natomiast wydała przepiękny album z bossami, na którym towarzyszył jej gitarzysta Roberto Menescalu, ikona i autor "O barquinho" - kanonicznej wręcz bossa novy.

Podczas koncertu w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie wokalistce towarzyszyć będą Jim Tomlison oraz Nate Najar. Jima nie trzeba przedstawiać polskiej publiczności - to partner życiowy i zawodowy Stacey, uznany w świecie saksofonista tenorowy. Natomiast Nate Najar jest jednym z najbardziej uznanych światowych gitarzystów specjalizujących się w bossa novie i brazylijskim jazzie. Przyleci specjalnie do Polski towarzyszyć Stacey Kent w jej wyjątkowym projekcie przygotowanym dla polskiej publiczności na LJF'2016. Występ Kent w Wejherowie będzie jedynym koncertem artystki w Polsce w ramach tegorocznej trasy koncertowej.

Filharmonia Kaszubska będzie gościła artystów w ramach Ladies’ Jazz Festival już po raz trzeci. W ubiegłym roku można było posłuchać tu Brendy Boykin z zespołem Club des Belugas, a w 2014 r. w Filharmonii wystąpiła Magda Banda.

Bilety w cenie od 90 do 199 zł dostępne są w kasach Filharmonii Kaszubskiej oraz na stronach: www.wck.org.pl, www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl.

2016-05-25 15:25 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.