Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Nic nie pozostaje takie samo

Nic nie pozostaje takie samo
Okładka Miesięcznika "Benefit". Na okładce Mariusz Szuba / Fot. Kama Bork Photography
Jedyne, co jest pewne w życiu, córko, to śmierć i podatki – mawia mój ojciec, a ja dodam jeszcze coś – zmiana.

To jedyna stała rzecz, która wpisana jest w ludzkie życie, jest z nim nierozerwalnie związana. Czasem może budzić lęk i niepokój, ale wszyscy jesteśmy świadomi tego, jak dynamicznie zmienia się nasz świat, i my sami, chcąc nie chcąc, również ulegamy przemianom. Umiejętność wyczucia zmiany, płynnego wejścia w nową rzeczywistość, oswojenie jej i sprawienie, by była „zmianą na lepsze” – to bez wątpienia wielka sztuka. Oczekiwania i oswojenia zmiany można się nauczyć – potrzebne są tylko otwartość umysłu, odwaga i elastyczność. Dlaczego to sztuka niełatwa?

Większość ludzi, pragnąc poczucia bezpieczeństwa, podświadomie dąży do stabilizacji, obawia się trudu, jaki czasem trzeba ponieść, aby przejść przez zmianę. Jednak bez wysiłku i odrobiny ryzyka nie osiągamy nic. Powtórzę za Jackiem Walkiewiczem, że „stabilizacja motylka to szpilka”.

Za pasem lato, wakacje, urlopy, więc może warto wyciągnąć tę „szpilkę” i poćwiczyć zmianę. Na początek niewielką – starych nawyków – zamieniając plażowy ręcznik na aktywny wypoczynek, jazdę rowerem, kitesurfing, żaglówki... Pewnie mogłabym tak wymieniać bez końca, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, by się ruszyć, zacząć działać, nie bać się, bo otaczający nas świat to wielka, nieustanna zmiana.

Aktywnych i obfitujących w zmiany wakacji.

Katarzyna Patalan
redaktor naczelna miesięcznika „Benefit”

 banner_www_glowny.jpg

2016-06-30 10:22 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.