Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Pomaganie to przywilej, nie obowiązek

Pomaganie to przywilej, nie obowiązek
Okładka Miesięcznika "Benefit". Na okładce Rafał Sonik / Fot . Mateusz Skwarczek/Agencja Gazeta
Ogromną przyjemność sprawiła mi rozmowa z Rafałem Sonikiem, utytułowanym sportowcem, przedsiębiorcą i filantropem. Zwycięzca Dakaru o swojej sportowej pasji opowiada z wielkim entuzjazmem, ale to, co mnie najbardziej ujęło, to niesamowita skromność, z jaką wypowiada się o szeroko rozumianym pomaganiu. „Cieszę się, że mogłem pomóc. Kropka” ‒ podkreślił, wspominając o sytuacjach, gdy „dmuchał wiatrem w życiowe żagle” tych, którzy się do niego o to wsparcie zwrócili.

Filantropia i działalność społeczna według Rafała Sonika to „przywilej, a nie obowiązek”. Obserwując rodzimy rynek i działania największych firm, z satysfakcją zauważam, że z tego przywileju korzysta coraz więcej z nich. CSR stała się nieodłącznym elementem nie tylko dużych korporacji, które przestały skupiać się wyłącznie na zarabianiu pieniędzy, koncentrując swoje działania m.in. na ochronie środowiska, rozwoju własnych pracowników oraz na interakcji i wspieraniu lokalnych środowisk, czego przykładem jest chociażby wspomaganie wychowanków domów dziecka czy działalności różnych fundacji. Czy takie gesty mają jedynie na celu korzyść wizerunkową dla firmy? Z pewnością to ważny element employer brandingu, ale nie tylko… „To może być bardzo duża wartość, jeśli chodzi o budowanie relacji, budowanie zespołów w firmach” – podkreśla Karolina Adamska, prezes Fundacji Mam Marzenie, która od lat spełnia pragnienia chorych dzieci. Praca przy wspólnym wyzwaniu, realna pomoc, szczery uśmiech dziecka – to wszystko naturalnie uczy poprawnych relacji, współpracy, odpowiedzialności, wyzwala kreatywność i buduje zaangażowanie ludzi na co dzień współpracujących ze sobą tylko w sferze zawodowej. Rafał Sonik w wywiadzie, do lektury którego zachęcam, podkreśla, że jego „przesłaniem zawsze było to, by dzieląc się swoją energią, zarażać innych optymizmem i pozytywnym spojrzeniem na świat”. Nic dodać, niż ująć.

Katarzyna Patalan
redaktor naczelna
miesięcznika „Benefit”

2016-09-30 13:21 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.