Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Szczerość w relacjach buduje zaangażowanie

Szczerość w relacjach  buduje zaangażowanie
Okładka Miesięcznika "Benefit". Na okładce Jarosław Kuźniar / Fot. Albert Zawada/Agencja Gazeta
Ostatnio dużo mówi się o zarządzaniu przez wartości. Pracodawcy dostrzegają fakt, że zaangażowanie pracowników przekłada się na wyniki biznesowe, dlatego odpowiadają na potrzebę szczerej, otwartej komunikacji i regularnego feedbacku.

O szczerości wobec samego siebie, pracodawcy i odbiorców mówi w wywiadzie okładkowym Jarosław Kuźniar, dziennikarz, którego chyba nikomu przedstawiać nie muszę. Pozostał szczery w relacji ze swoim przełożonym, gdy obok pracy zawodowej rozkręcał własny biznes. Szczerze komunikował swoje poglądy na przeróżne sprawy w social mediach, które są dla niego naturalnym środowiskiem. W rozmowie ze mną podkreślił, że „trzeba sobie pozwalać na szczerość”– zwłaszcza w budowaniu relacji. Po odejściu z dużej stacji nie zniknął na trudnym medialnym rynku, odbiorcy „podążyli” za nim, bo chcą słuchać tego, co ma do powiedzenia, a jego widzenie świata jest im bliskie.
A potrzeba przynależności to naturalna potrzeba człowieka. Pisze o niej Magdalena Malicka, która podkreśla, że komunikacja interpersonalna rozumiana jako sztuka budowania więzi i relacji z drugim człowiekiem winna być jednym z wiodących tematów holistycznej akademii pracownika. Autorka artykułu, do którego lektury Państwa zachęcam, dostrzega zależność między kondycją zdrowotną, emocjonalną i rodzinną pracowników a wpływem tych elementów na  sukces rynkowy przedsiębiorstwa.
Gros przedsiębiorców twierdzi, że pracownicy to największa wartość firmy. Temu stwierdzeniu w swoim artykule przyjrzał się dr Kazimierz Sedlak. W drugiej połowie ub. roku przeprowadził badania, z których wynika, że tylko co czwarty z pracowników uważa, iż firma traktuje go jako swój najważniejszy zasób – okazuje się zatem, że mimo obiegowej opinii w tej materii jest jeszcze sporo do zrobienia.

Katarzyna Patalan
redaktor naczelna miesięcznika "Benefit"

2017-02-02 09:35 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.