Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Kto pyta… na pewno na tym nie straci

Kto pyta… na pewno na tym nie straci
Okładka Miesięcznika "Benefit". Na okładce Rafał Żak / Fot. na okładce Maciej Zienkiewicz
– Mam naukowe podejście do rzeczywistości, z natury jestem sceptykiem – przyznaje Rafał Żak w rozmowie z Rafałem Mikołajem Krasuckim. – Słuchając wystąpień, myślę: „No dobra, a masz jakieś dowody na to?” – dodaje.

Dziś na rynku trenerów, coachów i mówców motywacyjnych jest dość tłoczno. Śledząc zaproszenia na konferencje, trudno nie odnieść wrażenia, że niemal każdy – nie boję się użyć tego słowa – celebryta jest przekonany, że może zostać mówcą motywacyjnym. Według wielu z nich recepta jest prosta: opowiedzieć historię swojego życia i ludzie to kupią. Nic bardziej mylnego!

Zachęcam Państwa do lektury wywiadu okładkowego z niepokornym Rafałem Żakiem, który bezlitośnie rozprawia się z tym przekonaniem. Otwarcie przyznaje, że krytycznie patrzy na tezy, idee, koncepcje i narzędzia, z którymi się spotyka. Wierzy w rozwój osobisty, ale oparty na dowodach naukowych.

– Koncepcje, które są zbadane i sprawdzone, a nie są tylko osobistym doświadczeniem twórcy metody – podkreśla.

Jedno jest pewne – rozwój osobisty jest niezwykle ważny, dobrze, że tę potrzebę dostrzegają organizacje, a działy HR potrafią patrzeć w przyszłość i tak wspierać pracowników w szkoleniach, by te nie były tylko miłym czasem spędzonym poza pracą, ale przede wszystkim przyczyniały się do poprawy jej efektywności.

Cenne wskazówki, na co warto zwrócić uwagę przy planowaniu szkoleń, znajdą Państwo także w artykule Katarzyny Kłobukowskiej, która podkreśla, że dobre szkolenie przede wszystkim powinno mieć realny wpływ na zachowania pracowników w organizacji i dawać mierzalne efekty w postaci zmiany tych zachowań.

Katarzyna Patalan
redaktor naczelna miesięcznika "Benefit"

2017-03-31 09:14 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.