Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Warto tam być

Telekomunikacja polska 2017 - podsumowania i plany na jutro

Koniec marca to podsumowanie roku w branży telekomunikacyjnej. W dniach 28-29 marca 2017 roku, w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się XVII edycja Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów. Równolegle, 29 marca odbyła się także jubileuszowa edycja Konferencji Sieci Szerokopasmowe, która przez 10 edycji stała się unikalną platformą wymiany myśli i opinii na temat budowy infrastruktury dostępowej oraz rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce. Jak co roku oba wydarzenia zgromadziły kluczowych przedstawicieli biznesu i administracji rządowej. Podczas tegorocznej odsłony wydarzeń łącznie pojawiło się ponad 800 osób.

Podczas tegorocznej edycji Sympozjum nie zabrakło ważnych i aktualnych tematów dotyczących mediów, telekomunikacji, nowoczesnych technologii, e-commerce oraz gamingu. Przedstawiciele biznesu oraz administracji publicznej przybliżyli uczestnikom zagadnienia związane z przyszłością polskiego rynku TV, analizując możliwe scenariusze jego rozwoju. Dyskusja objęła również perspektywy ewolucji rynku reklamy w naszym kraju. Prelegenci odpowiedzieli też na nurtujące pytania dotyczące ekspansji międzynarodowej polskich firm telekomunikacyjnych - czy mamy szansę zaistnieć na rynkach międzynarodowych? W związku z nieuniknioną cyfryzacją biznesu, uczestnicy poznali szanse oraz zagrożenia związane z tym procesem oraz oczekiwania konsumentów cyfrowych względem telekomów, mediów i dostawców usług cyfrowych. Temat regulacji świata telekomunikacji i mediów również zagościł podczas tegorocznej odsłony Sympozjum, przybliżając najnowsze reformy Unii Europejskiej w tym obszarze. Patrząc w przyszłość eksperci dyskutowali na temat technologii AI, VR i AR oraz sieci 5G.

Z kolei w trakcie Konferencji Sieci Szerokopasmowych podsumowano stanu rynku wobec wyzwań cyfrowej gospodarki. Uczestnicy dyskutowali na temat efektów projektów perspektywy 2007-2013, wdrażaniu NPS, POPC oraz współpracy rynku i administracji. Paneliści starali się odpowiedzieć na pytanie czy polska wieś pozostanie analogowa – w kontekście propagowanej koncepcji smart city. Istotnym elementem rozważań były również modele współpracy, w tym współkorzystanie z sieci i współpraca przy świadczeniu usług. Eksperci branży przybliżyli także tematykę NGA. Wspólnie debatowali nad wizją sieci przyszłości, stawiając pytania: czy sieć bezprzewodowa może być alternatywą dla sieci kablowej? Kiedy będziemy potrzebować 5G? W rozważaniach pojawiła się tez kwestia POPC i jego wpływu na kształt rynku oraz współpraca operatorów infrastruktury oraz operatorów usług. Konferencję zamknęła dyskusja na temat funkcjonowania rynku telekomunikacyjnego po okresie trwałości projektów współfinansowanych z środków UE.

Jednym z centralnych punktów programu  XVII edycji Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów była Wielka Gala Złotych i Kryształowych Anten, podczas której wręczone zostały najważniejsze nagrody w branży za osiągnięcia dokonane w 2016 roku. dzięki uzasadnieniom tych nagród możemy prześledzić co ważnego działo się w polskiej telekomunikacji w 2016 roku.

Złote Anteny Świata Telekomunikacji w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Człowiek Roku Jřrgen Bang-Jensen, Prezes Zarządu, P4  – za konsekwentne działania, prowadzące do coraz większego udziału sieci Play w polskim rynku telekomunikacyjnym. Ponadto, za stabilne działanie Zarządu oraz politykę względem klienta, co znajduje odzwierciedlenie w coraz większej liczbie abonentów sieci.

Firma Roku Orange Polska S.A. – za wielowymiarową kampanię i usługę Orange Światłowód. Firma Orange Polska wykazuje się stałym zaangażowaniem w realizację Agendy Cyfrowej i współpracę z administracją rządową, co przyczynia się do zaspokajania zapotrzebowania na internet szerokopasmowy na szeroką skalę.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – UPC Polska za THINK BIG – THINK BIG stał się przepustką do globalnego rozwoju dla wielu małych firm i startupów. Uczestnicy nawiązują nowe kontakty, przyciągają uwagę inwestorów i najważniejszych mediów, śledzących biznesowe trendy. THINK BIG nie tylko inspiruje, ale też realnie wspiera przedsiębiorców w odważnym myśleniu o swoim biznesie.

Kryształowe Anteny Świata Mediów w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Firma Roku – G2A – za kompleksowe działania, prowadzące do budowania najszybciej rozwijającej się platformy sprzedażowej gier komputerowych na świecie. Dzięki stworzeniu ekosystemu nowoczesnych usług, liczba klientów firmy stale wzrasta. Miesięcznie odbywa się na niej ponad 1 milion transakcji, a kwartalnie platformę odwiedza ponad 70 milionów użytkowników.

Człowiek Roku – Ewa Minge – za odważne i konsekwentne wdrażanie wysokich standardów w komunikowaniu się ludzi w sferze publicznej oraz za niesienie pomocy osobom chorym i potrzebującym, z wykorzystaniem mediów. Ewa Minge stanowi autorytet na rynku medialnym w skutecznym i przejrzystym przekazie tematów o dużej wrażliwości społecznej.

Program Informacyjny Roku – Fakty” emitowane przez TVN – za profesjonalny i obiektywny przekaz informacji, dzięki któremu Fakty stały się najchętniej oglądanym programem informacyjnym w kraju. Fakty codziennie dostarczają rzetelnej i szerokiej informacji z Polski i ze Świata, okraszonej komentarzem szanowanych dziennikarzy i ekspertów.

Lider Nowych Mediów:

Bloger Roku – Blog Spider’s Web, Przemysław Pająk– Za prowadzenie serwisu, będącego opiniotwórczym źródłem informacji oraz analiz na temat rynku technologii. Blog charakteryzuje się niezwykłą jakością, a także tekstami opartymi na opinii oraz wiedzy. Tworzy nową jakość w obszarze polskiej blogosfery. Youtuber Roku – Abstrachuje (Robert Pasut, Rafał Masny, Czarek Jóźwik) – za prowadzenie kanału, który od lat należy do liderów nowych mediów w Polsce. Każda produkcja to pewny sukces. Nieprzygotowani, którego są producentami, to ostatni hit internetu. Abstrachuje to nie talent do wyczuwania nowych mediów, to talent do ich kreowania.

W uroczystej Gali udział wzięli przedstawiciele centralnej administracji publicznej, regulatora oraz top managementu branży telekomunikacyjnej i mediów. Galę poprowadził Marcin Prokop, a gościem specjalnym był Jacek Stachursky. Organizatorem obu wydarzeń jest MMC Polska.

Marek Skała

3_DSC_3209.jpg

7_DSC_3226.jpg

7_DSC_4324.jpg

11_DSC_3318.jpg

2017-04-05 11:07 Opublikował: Benefit
Tematy pokrewne (tagi): skała,

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.