Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

PORAŻKA to przystanek W DRODZE DO SUKCESU

Life balance w drodze do realizacji celów.
Najbardziej utytułowana polska pływaczka, mistrzyni olimpijska, świata i Europy, trzykrotnie biła rekord świata – Otylia Jędrzejczak z pewnością wie, jak osiągać założone cele, i to nie tylko w sporcie.

Przed kilkoma laty oficjalnie zakończyła karierę sportową, ale swoim doświadczeniem nadal dzieli się z młodymi pływakami w ramach prowadzonej przez siebie Fundacji. Niedawno została szczęśliwą mamą, a Rafałowi Mikołajowi Krasuckiemu w wywiadzie, do którego lektury Państwa zachęcam, opowiedziała o swoich sposobach na pokonywanie słabości i przekuwaniu porażki w sukces.
- Każdy potrzebuje chwili na regenerację i odpoczynek, to na dłuższą metę ułatwia osiąganie efektów – to według Otylii Jędrzejczak jeden z elementów niezbędnych do osiągania wyznaczonych celów. I chodzi tu nie tylko o cele sportowe, lecz także o cele życiowe czy biznesowe, o zmianę nawyków i poprawę efektywności. Kluczową rolę w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu odgrywają: sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna, co pokazuje pierwsza edycja raportu „Praca, moc, energia” przeprowadzonego przez Human Power. Badacze wzięli pod lupę pracowników polskich firm i zbadali sześć obszarów, które wpływają na efektywność organizacji. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że złe nawyki żywieniowe, niewyspanie, stres i brak aktywności fizycznej to najkrótsza droga do przepracowania, a co za tym idzie do wypalenia zawodowego.
Czy pracodawcy mogą wspierać pracowników w zmianie złych nawyków? Tak. Co więcej, już to robią, a dane ze wspomnianego raportu mogą być pomocne w jej przeprowadzeniu, dlatego zachęcam nie tylko do lektury artykułu na ten temat, lecz także całego raportu.

KATARZYNA PATALAN
redaktor naczelna miesiecznika "BENEFIT"

2017-05-25 14:54 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.