Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Warto tam być

Relacja z konferencji z prof. Gianpiero Petriglieri

„Gra o talent. Jak przyciągać i zatrzymywać najlepszych pracowników i zwiększać ich zaangażowanie”.

 

11 maja 2017 roku uczestnicy konferencji „Gra o talent” poznali sposoby na budowanie trwałych relacji z pracownikami i tworzenie wartościowego przywództwa w firmie. Gościem specjalnym „Harvard Business Review Polska”  był prof. Gianpiero Petriglieri, jeden z najbardziej inspirujących autorytetów przywództwa na świecie. Konferencja zainaugurowała 6. edycję Elite Leadership Program.
Gianpiero Petriglieri jest profesorem zachowań organizacyjnych w INSEAD – najlepszej szkole biznesu na świecie, gdzie prowadzi liczne badania dotyczące rozwoju liderów oraz przywództwa. Podczas konferencji ICAN Institute i „Harvard Business Review Polska” opowiedział o tym jak w nietrwałym świecie budować trwałe zespoły. W swoim wystąpieniu dużo czasu poświęcił kryzysowi przywództwa i sposobom na przeciwdziałanie mu w organizacji. Jego zdaniem firmy bardzo dużo tracą z powodu braku skutecznych i godnych zaufania liderów w swoich szeregach. Zjawisko to nie tylko uderza w konkurencyjność organizacji, ale też negatywnie wpływa na zaangażowanie i morale zespołów.
Gość specjalny szczególną uwagę uczestników zwracał na budowanie z pracownikami relacji opartych na zaufaniu, sympatii i szacunku. Podczas konferencji prof. Petriglieri radził:
„Jeśli chcesz zbudować coś trwałego w swojej organizacji, sam musisz zmienić sposób myślenia o niej: pozwól sobie na przywiązanie, stań się propagatorem jej kultury i z całych sił podążaj do realizacji waszego wspólnego celu.

Zdaniem prof. Petriglieriego zaangażowanie lidera przekłada się na zaangażowanie zespołu, co proporcjonalnie odzwierciedla się w wynikach finansowych firmy.
Jak zwykle podczas wydarzeń ICAN Institute i „Harvard Business Review Polska” nie zabrakło również polskiego kontekstu. Na scenie pojawili się Paweł Motyl, partner zarządzający ICAN Leadership Lab oraz dr Piotr Wiśniewski, dyrektor zarządzający DB77 Consulting.
Paweł Motyl opowiedział o wyzwaniach jakie liderom jutra przynosi tzw. nowa normalność 2.0 oraz jak w warunkach zmienności dbać o przywiązanie pracowników do firmy. Z kolej dr Piotr Wiśniewski z perspektywy praktyka biznesowego zaprezentował studium przypadku firmy Maflow.  Na tym przykładzie pokazał, jak budować zaangażowanie pracowników, które przekłada się na sukces rynkowy całej organizacji.
Wizyta prof. Gianpiera Petriglieriego zainaugurowała 6. edycję Elite Leadership Program, cyklu prestiżowych konferencji wokół najnowszych idei przywództwa i zarządzania. Kolejne wydarzenie odbędzie się 8 czerwca 2017 roku. Gościem specjalnym będzie John van Etten z Human Synergistics International, ekspert ds. rozwoju kultury organizacyjnej oraz zarządzania kapitałem ludzkim.
Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdą Państwo na stronie internetowej vanetten.hbrp.pl/


prof. Gianpiero Petriglieri2.jpg
prof. Gianpero Petriglieri

prof. Gianpiero Petriglieri.jpg

 prof. Gianpero Petriglieri

Paweł Motyl, partner zarządzający ICAN Leadership Lab.jpg

Paweł Motyl partner zarządzający ICAN Leadership Lab

dr Piotr Wiśniewski, dyrektor zarządzający DB77 Consulting.jpg

dr Piotr Wiśniewski dyrektor zarządzający  DB77 Consulting

2017-06-01 11:25 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.