Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Wellbeing i w domu, i w pracy

Wellbeing i w domu, i w pracy
Okładka Miesięcznika "Benefit". Na okładce Katarzyna Bosacka / Fot. na okładce TVN/Piotr Mizerski
– W pracy nie plotkuję, nie wychodzę gadać przez telefon, nie marudzę, w pracy ja pracuję – przyznała w rozmowie ze mną Katarzyna Bosacka, dziennikarka, która od lat niestrudzenie edukuje Polaków, jak zdrowo jeść. – Muszę efektywnie zarządzać swoim czasem, żeby o ludzkiej porze wrócić do domu. Balans między życiem prywatnym a zawodowym jest bardzo ważny – dodała.

 Jednocześnie przyznała, że ma ogromne szczęście, ponieważ jej praca jest jej pasją, a najgorsze w życiu to nudzić się w pracy.
‒ Pracownik, który jest sfrustrowany, który źle się czuje w pracy, je byle co, pije byle co, siedzi godzinami przed komputerem, tworzy te wszystkie statystyki i inne dane w poczuciu winy i dyskomfortu, jest pracownikiem nieszczęśliwym – podkreśla w wywiadzie, do lektury którego Państwa zachęcam.

Katarzyna Bosacka promuje zdrowe produkty, wskazując przy tym korzyści płynące ze zmiany nawyków żywieniowych. Okazuje się, że coraz więcej pracodawców dostrzega potrzebę zmiany nawyków żywieniowych swoich pracowników i wdraża programy inspirowane wellbeingiem, którego jednym z pięciu elementów jest właśnie kształtowanie nawyków żywieniowych i promocja aktywności fizycznej. Pracodawcy dostrzegają profity płynące ze zmian, m.in. mniejszą absencję chorobową, większe zaangażowanie, mniejszą rotację i wyższy wskaźnik wydajności, co przekłada się bezpośrednio na wyniki firm. ‒ Dobre warunki i standardy pracy sprawiają, że pracownicy są bardziej kreatywni, lojalni i znacznie bardziej wydajni w pracy – przekonuje Dominika Pietrzyk w artykule na tematwellbeingu.

Ale wellbeing to także doświadczanie poczucia sensu pracy, o którym w swoim artykule pisze Katarzyna Wojtkowska. Dlaczego to takie ważne?
‒ Bo poczucie braku sensu może potęgować wyobcowanie i prowadzić do utraty zaangażowania. Oba te czynniki mają bezpośrednie przełożenie na poziom wykonywania pracy. Przy braku zaangażowania spada efektywność pracownika oraz całej organizacji – przekonuje.

KATARZYNA PATALAN
redaktor naczelna miesięcznika benefit

2017-07-03 08:20 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.