Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Styl życia

Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.

W pierwszym tygodniu września, na terenie trzech warszawskich biurowców – Błękitny Wieżowiec Athina Park oraz FOCUS, zostanie zrealizowany projekt edukacyjny pod hasłem: „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy na temat potrzeb żywieniowych w ciągu dnia pracy. Jego organizatorami są EdukacjaŻywieniowa.PL oraz firma Take a Fruit we współpracy z administratorami biurowców.

Jakich zasad zdrowego odżywiania warto przestrzegać w ciągu 8-godzinnego dnia pracy?
Jak prawidłowo dobierać posiłki oraz jaką rolę w ich komponowaniu powinny odgrywać owoce i warzywa? Co daje nam energię i zwiększa motywację do działania? Wiedzę na temat tych zagadnień będą mogli zgłębić pracownicy, trzech warszawskich biurowców zarządzanych przez Cushman & Wakefield oraz Corp Sp. z o.o., które zgodziły się przeprowadzić projekt „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”.
Celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy na temat tego, jak codzienne żywienie wpływa na zdrowie i samopoczucie w pracy. Z badania zachowań żywieniowych w miejscu pracy z 2016 r., wynika, że 98% badanych jest świadomych tego wpływu, jednak zaledwie 7% z nich uważa, że odżywia się prawidłowo. Właśnie dlatego narodził się pomysł tej akcji. Chcemy wspólnie z naszymi partnerami zmienić postawy i nawyki żywieniowe pracowników biur oraz uświadomić ich, że za pomocą małych zmian można osiągnąć naprawdę wiele – dodaje Sylwia Górzna, edukator żywieniowy i ekspert corporate wellness, właściciel projektu Edukacja Żywieniowa.PL, organizatora merytorycznego akcji.
W trakcie wydarzenia uczestnicy otrzymają owoce oraz ulotki edukacyjne przygotowane przez specjalistów ds. żywienia Edukacji Żywieniowej.PL. Dodatkowo każdy z pracowników biur będzie mógł odbyć indywidualną rozmowę z dietetykiem.
Sponsorem wydarzenia jest firma Take a Fruit, która codziennie dostarcza świeże owoce i warzywa na terenie biur w całej Polsce. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu widzimy potrzebę przekazywania wiedzy o zdrowych nawykach żywieniowych pracownikom firm. Wspólnie z EdukacjąŻywieniową.PL realizujemy program Razem dla Zdrowia Pracowników, którego celem jest upowszechnienie zasad zdrowego odżywiania w biurach. Akcja „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.” jest kolejnym owocem naszej współpracy. Mamy nadzieję, że projekt będzie kontynuowany. Już teraz zachęcamy do zaangażowania kolejne biurowce – komentuje Aleksandra Ośko-Woźniak prezes Take a Fruit.

Partnerem wydarzenia jest Great Place to Work – globalna firma badawcza, konsultingowa i szkoleniowa, która pomaga organizacjom w tworzeniu i utrzymaniu dobrych miejsc pracy.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: HRstandard.pl, Rekruter.pl oraz miesięcznik Benefit.

2017-08-31 11:48 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.