Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Zaangażowanie – wartość pożądana

Zaangażowanie – wartość pożądana
Okładka miesięcznika "Benefit". Na okładce Karol Bielecki/ Fot. Maciej Zienkiewicz
– Walka rozwija, uszlachetnia – stwierdza Karol Bielecki w rozmowie z Rafałem Mikołajem Krasuckim.
– Jeżeli ktoś mocno się stara, ćwiczy, trenuje, ma pasję, to wszystko czyni człowieka lepszym – podkreśla sportowiec.

W bardzo męskim wywiadzie szczypiornista podzielił się swoimi emocjami z najtrudniejszego czasu, gdy u szczytu kariery poważna kontuzja w jednej chwili przekreśliła wszystkie plany… Sport zawsze był dla niego ważny, wiedział, że to jest to, co chce w życiu robić. Ta świadomość bez wątpienia pomogła mu przezwyciężyć przeciwności i w wielkim stylu wrócić na boisko.
Historia Karola Bieleckiego z pewnością może być inspirująca dla wielu osób. Mnie w niej poruszyły ogromna determinacja, siła i zaangażowanie w to, by wrócić do gry, by nadal móc realizować się, rozwijać i „pracować”. Zaangażowanie w to, co robimy, także w życiu zawodowym – to cecha pożądana i ceniona przez pracodawców. Dlaczego? „Bowiem zaangażowany człowiek wykorzystuje maksimum swojego potencjału, myśli nie tylko o tym, co ważne na jego stanowisku, lecz także o tym, co ważne z punktu widzenia całej firmy” – przekonuje Agnieszka Kubicka-Błońska, autorka artykułu, do którego lektury Państwa zachęcam.
Być może to truizm, ale z pewnością budowanie zaangażowania zespołów nie jest łatwe. Elementów składających się na budowę zmotywowanego, zaangażowanego, a co za tym idzie pracującego efektywnie zespołu jest wiele. Bez wątpienia warto do każdego podejść indywidualnie, bo efektywni pracownicy to tacy, którzy czerpią satysfakcję z wykonywanej pracy, mają poczucie jej sensu, dla których styl, w jakim pracują, jest spójny z ich predyspozycjami charakterologicznymi.
Ewa Wilmanowicz w swojej publikacji zwraca uwagę, że zaangażowanie to jedna z podstawowych wartości w biznesie, a „u jego podstaw leży zawsze jasne sformułowanie wizji i misji firmy oraz precyzyjne określenie celów strategicznych”. W tym niełatwym procesie niezwykle ważną rolę odgrywają także liderzy.

Katarzyna Patalan
redaktor naczelna miesięcznika "Benefit"

2017-10-02 08:28 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.