Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Dzielenie się ma sens

Dzielenie się ma sens
Okładka miesięcznika "Benefit". Na okładce Jacek Stryczek/ Fot. Sylwia Dabrowa
– Lubimy robić coś, co jest sensowne – podkreśla ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca Szlachetnej Paczki. – Poczucie sensu daje fakt, że znasz rodzinę, której pomagasz, to jest konkretna rodzina, robisz jej prezent, ona ten prezent dostaje. Wszystko jest namacalne – to daje poczucie sensu.

Spotkanie z ks. Jackiem Stryczkiem było dla mnie wyjątkowe pod wieloma względami. Uświadomiło mi m.in., jak ważne jest poczucie sensu we wszystkim, co robimy w życiu, także zawodowym. Pomaganie i dzielenie się nie tylko tzw. dobrami materialnymi, lecz także swoim czasem, energią, zaangażowaniem – pomagającym przynosi poczucie satysfakcji i sprawia, że czują się potrzebni, a otrzymującym zapewnia pomoc – często zmienia to ich życie o 180 stopni. Tym bardziej cieszy fakt, że coraz więcej słyszymy o akcjach pomocowych realizowanych w ramach tzw. wolontariatu pracowniczego. Potwierdza to także mój interlokutor, który stwierdza, że coraz więcej organizacji biznesowych w Polsce zaczyna rozumieć, że idea CSR powinna być naturalną konsekwencją stylu bycia firmy, elementem kultury pracowniczej.
– Widzimy, że poszukiwanie sensu jest coraz silniejszym trendem. Dociera do nas coraz więcej osób, które właśnie tego potrzebują – przyznaje ks. Jacek Stryczek w wywiadzie, do którego lektury Państwa zachęcam.
– Podoba mi się, że ludzie szukają rozwoju, a nie tylko pieniędzy.
O korzyściach dla pracowników i organizacji płynących z dzielenia się, w tym przypadku wiedzą i doświadczeniem, pisze w swoim artykule Ewa Wilmanowicz, która „dzielenie się” zalicza do jednej z podstawowych wartości w biznesie. Zauważa przy tym, że „pracownicy chętniej dzielą się doświadczeniem, informacjami i posiadaną wiedzą w sytuacji, gdy ich pozycja w firmie nie jest zagrożona, a w organizacji kultywowane są wartości, takie jak zaufanie i poczucie wspólnoty”.
Chciałabym się także z Państwem podzielić wynikami raportu z badania satysfakcji z miesięcznika „Benefit". Zainteresowanych szczegółami zachęcam do lektury artykułu – „Wiedza to nasz benefit”, a Czytelnikom, którzy poświęcili swój czas, by podzielić się z nami swoją opinią – serdecznie dziękuję.

Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu ciepłych chwil w rodzinnym gronie. Symbolicznie dzieląc się opłatkiem, podzielmy się z najbliższymi tym, co w nas najcenniejsze: miłością i szacunkiem.

Katarzyna Patalan
redaktor naczelna miesięcznika "Benefit"

2017-12-01 09:36 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.