Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Rozwój

Zdrowy pracownik to zysk firmy

Zdrowy pracownik to zysk firmy
fot. mat. własne
Zdrowy, sprawny pracownik wykonuje pracę szybciej i skuteczniej. Pracodawcy coraz częściej szukają więc rozwiązań, które pomogą zadbać o samopoczucie ich podwładnych i zminimalizują czynniki niekorzystnie wpływające na ich zdrowie. Dlatego popularne w ostatnim czasie stało się m.in. organizowanie w przestrzeniach biurowych stref relaksu, które poprawiają samopoczucie pracowników i sprawiają, że pracuje im się lepiej i wydajniej.

W trend ten doskonale wpisuje się masaż andullacyjny o udowodnionym działaniu prozdrowotnym, który m.in. łagodzi bóle mięśni, bóle kręgosłupa, eliminuje stres i poprawia pracę serca. Rozwiązanie stosowane od lat w krajach zachodnich, teraz może stać się skutecznym narzędziem w rękach firm w Polsce, które coraz chętniej wykorzystują innowacyjne sposoby, aby zadbać o zdrowie pracownika.

ZDROWOTNY RELAKS
Wyniki przeprowadzonego w roku 2016 badania pokazują nowy trend w obszarze troski o zdrowie pracowników. Aż 83 proc. badanych twierdzi, że dbanie o tę kwestię buduje atrakcyjność organizacji, a 72 proc. respondentów sądzi, że powinno być obowiązkiem pracodawcy1. Poza tym pracownicy cenią sobie dodatkowe świadczenia i benefity, które oferuje im zatrudniający. Autorzy badań podkreślają także zmieniającą się tendencję w zakresie motywacji stojących za oferowaniem pracownikom wsparcia zdrowotnego przez ich firmy – w 2013 r. było to głównie budowanie lojalności, natomiast w 2016 – zwiększenie wydajności pracy (56 proc.) i ograniczenie absencji chorobowej (52 proc. )2. Wiedząc, że pracownikom nie wystarcza już prywatna opieka medyczna, pracodawcy muszą szukać kompleksowych rozwiązań, które nie tylko zwiększą atrakcyjność miejsca pracy, ale przyniosą też realne korzyści zdrowotne.

STRES – WSPÓŁCZESNA EPIDEMIA
Konsekwencji wynikających z utrzymującego się stresu, choroby cywilizacyjnej XXI wieku, jest wiele. Mogą to być zakłócenia rytmu snu, nadwaga, sięganie po używki oraz oczywiście obniżona wydajność w pracy. Na szczęście świadomość na temat niekorzystnego wpływu stresu na organizm jest wysoka, dzięki czemu pracodawcy chętniej inwestują w zdrowie i codzienny komfort swoich pracowników. Urządzeniem, które skutecznie w tym pomaga, jest mobilne łóżko do masażu andullacyjnego – zapobiega różnym schorzeniom i rozładowuje stres, którego nie brakuje w codziennej pracy.

JEDNO URZĄDZENIE, WIELE KORZYŚCI
Masaż andullacyjny polega na połączeniu wyselekcjonowanych wibracji i podczerwieni, co przynosi niemalże natychmiastowe efekty. Zastosowanie sytemu andullacyjnego HHP wpływa pozytywnie na wszystkie układy i narządy ludzkiego ciała. Nawet krótka sesja masażu – zaledwie 15 minut – rozładowuje stres, a regularne sesje pomagają w redukcji trwałych dolegliwości i dyskomfortu, z którymi zmagają się pracownicy. Dotyczy to np. bólów kręgosłupa wynikających z pracy w pozycji siedzącej. Poza tym, masaż andullacyjny wpływa na układ krwionośny i skutecznie reguluje ciśnienie krwi, a także poprawia pracę serca. W efekcie organizm jest lepiej zaopatrzony w tlen i substancje odżywcze, a to z kolei wpływa na dobre samopoczucie, poprawiając efektywność pracownika.
Więcej informacji na temat masażu andullacyjnego można znaleźć pod adresem: http://hhp.com.pl/

DARIUSZ MUCHA
prof. nadzw. dr hab. nauk o kulturze fizycznej, specjalista z zakresu fizjoterapii, wychowania fizycznego, odnowy biologicznej i rekreacji ruchowej. Autor i współautor ponad 160 publikacji naukowych, w tym 16 książek i monografii z zakresu odnowy biologicznej oraz profilaktyki i promocji zdrowia. Wykładowca polskich i zagranicznych uczelni. Założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia.

Przypis:
1 Badanie „Zdrowa Firma 2016”, ICAN Research
2 Badanie „Zdrowa Firma 2016”, ICAN Research

*tekst promocyjny

2017-12-05 10:27 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.