Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Na fali zmian

Na fali zmian
Okładka miesięcznika "Benefit". Na okładce Dorota Wellman/ fot. Krzysztof Wellman
– Wykorzystuję zmiany i płynę na ich fali – przyznaje dziennikarka Dorota Wellman.
– Myślenie w obliczu zmiany o tym, że sobie nie poradzę, to kolejna rzecz, która nas przed zmianą zamyka.
Na zmiany trzeba się otworzyć, bo ten świat jest nieustanną zmianą.

Początek roku to zwykle czas, kiedy snujemy ambitne plany i wyznaczamy kolejne cele, ale też odczuwamy niepokój, oczekując na zmiany wraz z nadejściem nowego roku. Do rozmowy zaprosiłam Dorotę Wellman, świetną dziennikarkę i niesamowitą kobietę, której zmiana z pewnością nie jest obca.
– Sama sobie zawsze powtarzam, że bez zmiany nie ma rozwoju – podkreśla. – Świat nastawiony jest na pracownika, który jest po pierwsze wielofunkcyjny, po drugie otwarty na zmiany. Jeśli uzmysłowimy sobie, że jesteśmy zamknięci na zmiany, nie awansujemy, nie znajdziemy lepszej pracy, myślę, że będzie nam trudniej.
Dziennikarka zwraca uwagę, że odwaga w podejmowaniu wyzwań pozwala jej intensywnie poznawać świat, doświadczać nowych rzeczy. Według niej brak zmian i stabilizacja, chociaż przyjemna i bezpieczna, są jak „szpilka w d… motylka, daleko nie polecisz”. Zmiana jest szansą.
W najbliższych miesiącach wielu z nas dołoży starań, by zrealizować postawione na początku roku cele, mniej lub bardziej ambitne, ale z pewnością prowadzące do zmiany. Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach, podpowiadają Magdalena Malicka i Maria Wawrzyniak. „Cel powinien być pozytywnie sformułowany, precyzyjny i prosty, powinien zawierać konkrety i być realistyczny oraz jasno osadzony w czasie, poddany kontroli, możliwy do specyfikacji zmysłowej i ekologiczny, tj. powinien dobrze służyć i wspierać relacje” – uzmysławia Magdalena Malicka. Maria Wawrzyniak z kolei podpowiada, co zrobić, by noworoczne postanowienia nie pozostały tylko pustymi słowami, a kolejny okres noworoczny nie wzbudzał wiecznie poczucia porażki i braku skuteczności.
Życzę Państwu miłej lektury i powodzenia we wdrażaniu zmian.

Katarzyna Patalan
redaktor naczelna miesięcznika "Benefit"

2018-01-01 12:58 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.