Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

Wartości – zaangażowanie – cele

– Dążenie do doskonałości, entuzjazm, szacunek, odpowiedzialność i W@W ze szczyptą szaleństwa – wymienia kluczowe wartości w swojej organizacji Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, który w wywiadzie okładkowym tłumaczy, dlaczego są tak ważne w budowaniu zaangażowania jego zespołu.

Atmosfera w pracy, dobra komunikacja, możliwość rozwoju i WLB, a dopiero później wynagrodzenie – to obecnie główne oczekiwania szukających pracy wobec pracodawców. Nikogo nie trzeba uświadamiać, że employer branding jest niezwykle ważny w pozyskiwaniu pracowników, a jednym z ważniejszych jego elementów są oczywiście wartości organizacji. Przemysław Gacek nazywa je fundamentem firmy i podkreśla, że jego pracownicy muszą się z nimi utożsamiać, dlatego już podczas rekrutacji to, obok kompetencji, jedno z najważniejszych kryteriów wyboru kandydatów. Dlaczego?

– Ludzie, którzy mają podobne wartości, dobrze się czują w swoim towarzystwie i chcą w nim pozostać – tłumaczy prezes Grupy Pracuj. – Jesteśmy już znani na rynku z unikatowej, bardzo dobrej atmosfery pracy i ciekawych projektów. Pieniądze nie są głównym powodem, dla którego kandydaci wysyłają nam swoje CV. Pracownicy mają poczucie, że to jest miejsce, do którego po prostu chcą przychodzić. Oczywiście, że stawiamy przed nimi spore wymagania, ale jesteśmy organizacją, która troszczy się zarówno o wartości, jak i o cele. O tym, w jaki sposób rozpocząć pracę nad zdefiniowaniem wartości organizacji, piszą we wspólnym artykule Aleksandra Feliksik i Sylwester Pietrzyk. Autorzy zwracają uwagę, że „zdefiniowanie wartości pozwala na skoncentrowanie energii całej załogi na działaniach zgodnych z kulturą organizacji i kierunkiem rozwoju, podporządkowanych jej celom strategicznym. Wartości organizacji są sumą zarówno wartości, którymi kierują się wszyscy pracownicy, jak i wizji oraz misji firmy. Bez nich ludzie w organizacji działają często w sposób punktowy, a nie długofalowy. Przekłada się to także na ich poziom rotacji”.

Zachęcam do lektury wspomnianej publikacji, ponieważ dobrze zdefiniowane wartości, spójne z wizerunkiem organizacji, z pewnością zwiększą szansę na przyciągnięcie kandydatów do pracy, ale też wpłyną na budowanie zaangażowania i zatrzymanie najlepszych talentów w firmie.

Katarzyna Patalan
redaktor naczelna miesięcznika "Benefit"

2018-01-31 14:52 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.