Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Warto tam być

Czy Polacy w 2018 będą pracować inaczej?

Należymy do rekordzistów, jeśli chodzi o liczbę godzin spędzanych w pracy. Jak wynika z badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach”, ponad połowa ankietowanych pracuje więcej niż 8 godzin dziennie, a co trzeci zabiera pracę do domu. Czy możemy liczyć na to, że coś się zmieni?

Pracujemy dużo, ale nie to jest problemem. Nieszczęściem jest brak adekwatnego odpoczynku. Np. 1/3 ankietowanych menedżerów śpi mniej niż 6 godzin, a więc za krótko, co niestety nie pozostaje bez wpływu na ich efektywność w pracy.
Celem zrealizowanego w ubiegłym roku przez firmę Human Power badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach” była analiza stylu pracy oraz rozwiązań organizacyjnych mających wpływ na efektywność oraz wydajność pracy. Wyniki okazały się wręcz alarmujące, zwłaszcza w grupie menedżerów.
W tym miesiącu rusza kolejna edycja badania. Podobnie jak w ubiegłym roku wezmą w nim udział pracownicy oraz kadra zarządzająca dużych i średnich przedsiębiorstw. – Będziemy badać sześć obszarów: sen i odpoczywanie, odżywianie, ruch, emocje, umysł, poczucie sensu – wyjaśnia Małgorzata Czernecka, szefowa Human Power i inicjatorka badania. – Każdy z tych obszarów wpływa na nasz poziom energii do działania i efektywność pracy.
Organizacje biorące udział w badaniu otrzymają audyt „poziomu energii” pracowników, czyli ich umiejętności efektywnego angażowania się w pracę. Dowiedzą się też, jak wprowadzać usprawnienia pomagające zwiększać efektywność pracy. Interesujące może okazać się porównanie wyników firm, które w zeszłym roku – zaalarmowane sytuacją – dokonały zmian w organizacji i stylu pracy.
- Zwykle wystarczą niskobudżetowe i łatwe do wdrożenia rozwiązania, jak choćby poranne 60 minut pracy w ciszy czy ustalenie godzin odświeżania poczty korporacyjnej mówi Małgorzata Czernecka.
Jak Polacy pracują w 2018 roku? Dowiemy się pod koniec maja, wówczas opracowany będzie raport z wynikami badania.
Tegoroczne badanie „Praca, Moc, Energia w polskich firmach” Human Power realizuje we współpracy z Aon Hewitt, Kinnarps Polska, Dailyfruits, Benefit Systems, Uniwersytetem Łódzkim oraz Akademią Leona Koźmińskiego.

Firmy zainteresowane udziałem w badaniu mogą przesłać swoje zgłoszenie przez stronę: www.humanpower.pl.   

2018-02-27 11:35 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.