Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Styl życia

Wellbeing wsparciem dla pracowników

Wellbeing wsparciem dla pracowników
fot. istockphoto
Obecny rynek pracy wymusza modyfikację istniejącego podejścia do zaangażowania pracowników. Zachowując priorytety związane z rozwojem i efektywnością biznesową, musimy pamiętać o tym, że dla generacji Y (ponad 70 proc. pracowników Deloitte w Polsce) praca nie jest już celem samym w sobie, a jedynie środkiem do osiągania innych ważnych celów. Pracownicy coraz częściej stają się freelancerami, są bardziej skłonni do częstej zmiany pracy, pragną rozwoju i przyspieszonej ścieżki kariery, częstej informacji zwrotnej. Cenią sobie elastyczne warunki pracy (godziny i miejsca), chcą aktywnie uczestniczyć w życiu rodzinnym i realizować swoje pasje i cele poza pracą.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne i urządzenia mobilne sprawiają, że jesteśmy dostępni niemal przez całą dobę, przez co zacierają się granice między życiem a pracą. Równowaga między pracą a życiem prywatnym została zakłócona, a siły rządzące rynkiem pracy przechylają szalę na stronę pracownika. W związku z tym utrzymanie wysokiego poziomu zaangażowania pracowników stało się poważnym wyzwaniem dla liderów firm.
Idea programu wellbeing w Deloitte znalazła odzwierciedlenie w strategii rozwoju pracowników Deloitte Polska. Kluczem jest odpowiedź na pytanie, jak stworzyć organizację, która zachęci pracowników do rozwijania ich pasji i umiejętności, przyczyniając się tym samym do rozwoju firmy. Dlatego oparliśmy nasz program na trzech głównych filarach: zaangażowany umysł, pełne energii ciało i poczucie celu.

ZAANGAŻOWANY UMYSŁ
To przede wszystkim działania, które angażują naszych ludzi i ich rodziny. Wykłady z ekspertami z zewnątrz obejmujące szeroki wachlarz tematów, m.in. wytyczanie celu, metody zarządzania sobą w czasie, lekcje stylu, zarządzanie stresem czy relaksacja. Program Mentoringu Rodzicielskiego stworzony został z myślą o rodzicach powracających do pracy po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Wielu z nich korzysta z elastycznego czasu pracy. Każdy pracownik objęty tym programem może skorzystać z pomocy coacha, który wspiera i pomaga w pogodzeniu pracy zawodowej z opieką nad małym dzieckiem.
Nasi pracownicy w ramach Deloitte Learning Academy mają dostęp do ponad 30 tematów szkoleń oraz finansowania egzaminów i studiów podnoszących kwalifikacje (ACCA, CFA, PRM, biegły rewident, doradca podatkowy itp.), a otwarta biblioteka oferuje bogaty zbiór profesjonalnych książek do dyspozycji pracowników.
Osoby, które mierzą się z wyzwaniami natury osobistej czy zawodowej, mają dostęp do obecnego w biurze psychologa rodzinnego oraz lekarza internisty w okresie jesienno-zimowym, a elastyczny czas i miejsce pracy pozwalają na dokonanie wyboru, gdzie, kiedy i jak realizowane są cele biznesowe.
People@Deloitte to spotkania po pracy, podczas których dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami. Odwiedzamy m.in. interesujące zakątki świata, gdzie docierają tylko najwytrwalsi podróżnicy, poznajemy historię japońskich drzeworytów ukiyo-e, codzienne życie konsultanta i ultramaratończyka, osiągamy kolejne poziomy wtajemniczenia w zdrowej i zrównoważonej diecie czy sutaszowej biżuterii. Wszystko to w ramach zdrowego podejścia do kariery!

PEŁNE ENERGII CIAŁO
Nie od dziś wiemy, jak ważne jest utrzymywanie naszego ciała w dobrej kondycji. Dlatego śmiało zachęcamy nasz zespół i jego rodziny do inicjatyw sportowych w ramach Deloitte Adventure Team. Wynajmujemy obiekty sportowe i wspieramy ligowe zmagania naszych piłkarzy i koszykarzy. O kondycję naszych biegaczy w warszawskim biurze dbają trenerzy z klubu lekkoatletycznego Roberta Korzeniowskiego (RK Athletics). W czasie regularnych treningów pokonują kilometry nie tylko dla swojego zdrowia, ale często biorą udział w akcjach charytatywnych, gdzie każdy pokonany kilometr Deloitte zamienia na złotówki i wspiera szczytny cel.

DNI ZDROWIA I SPOTKANIA Z EKSPERTAMI Z ZAKRESU DIETETYKI I ĆWICZEŃ
Firmowe rowery Deloitte, tzw. mobilne zielone kropki, są dostępne dla wszystkich pracowników w okresie letnim w 9 biurach w Polsce i wykorzystywane są w ciągu dnia. Masaż karku i kręgosłupa to jeden z najpopularniejszych benefitów. Trudno odmówić sobie chwili relaksu i odprężenia, a dodatkowo o naszą kondycję dba specjalista z dziedziny fizjoterapii i treningu medycznego.
Siadasz na własne ryzyko! Naukowcy, nie tylko amerykańscy, zalecają, aby co pół godziny wstawać od biurka i się chwilę poruszać. Można pójść po wodę lub na krótki spacer, ale można też pracować na stojąco, ponieważ wysokość wszystkich biurek w warszawskim biurze można regulować. A jeśli już siadamy, to na ergonomicznych fotelach. Niby szczegół, ale jakże istotny. Kuchnia pełna owoców, pysznej kawy, aromatycznych herbat… To idealne miejsce na chwilę przerwy lub wspólny lunch. Nasze kuchnie są duże, przestronne, nowocześnie wyposażone. Niejednokrotnie to właśnie podczas lunchu, kiedy człowiek na chwilę odrywa się od pracy, wpadają do głowy najlepsze pomysły.

POCZUCIE CELU
Deloitte wspiera merytorycznie i finansowo organizacje pożytku publicznego w ramach organizowanego corocznie programu iNICJATYW społecznych pracowników. To program wdrażany przez Deloitte w celu wspierania pozytywnych zmian społecznych i środowiskowych w ramach podejścia „What impact will you make?”. Wiemy również, że nie tylko wyniki się liczą, dlatego w naszych kalendarzach nie brakuje okazji do rodzinnych spotkań w przestrzeni biurowej (Kids@Deloitte, Parents@Deloite) i w mniej formalnych okolicznościach.
W ramach ImpactDay odbywają się w naszych biurach wydarzenia uznawane na całym świecie za istotne – Światowy Dzień Zdrowia, Dzień Roweru, Dzień bez Samochodu, Tydzień Różnorodności czy Święto Drzewa w Deloitte. Chcemy tworzyć środowisko, które faktycznie sprzyja utrzymywaniu dobrej kondycji mentalnej i fizycznej naszych pracowników. Uważamy, że tylko całościowe, holistyczne podejście do wellbeingu może zapewnić naszym ludziom odpowiednie wsparcie i warunki do rozwoju, aby trwały, pozytywny wpływ był na wyciągnięcie ręki każdego, kto zechce po to sięgać.

KONSTANCJA TANJGA-NAWROT
koordynator ds. wellbeing w Deloitte,
ktanjganawrot@deloittece.com

2018-04-18 18:05 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.