Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Prenumerata » Pobierz PDF

W zmienności siła

W zmienności siła
Okładka miesięcznika "Benefit". Na okładce KAYAH / fot. Piotr Porębski / Kayax
– Zmiana jest skutkiem porzucenia przyzwyczajeń i podjęcia ryzyka – podkreśla Kayah, która na majowym Kongresie Kadry będzie mówić m.in. o swojej życiowej podróży, ale także motywować do działania, do podejmowania wyzwań i realizacji marzeń.

„Jaka ja, Kayah, jestem” – to pytanie wyśpiewane było przez artystkę wiele razy. W wywiadzie, do lektury którego Państwa zachęcam, zapytałam, czy już to wie. Usłyszałam odpowiedź: „Zmienna, bo wciąż się uczę. Bo wciąż się rozwijam. Bo wciąż jestem pewna, że nie wiem wszystkiego, i z pokorą przyjmuję kolejne lekcje, po których nie jestem już taka sama”.
Tę otwartość na zmiany, na różnorodność bez wątpienia widać w twórczości artystki, która sięga po inspiracje muzyczne z całego świata. Od lat z sukcesem prowadzi wytwórnię płytową Kayax, skupiając wokół siebie utalentowanych, wyjątkowych i kreatywnych artystów muzyków. Co jest jej kluczem do sukcesu?
– W zawodzie, w którym się ma zazwyczaj swoje pięć minut, ja mam już 15 – podkreśla. – Ale jest to też wypadkowa pracy mnóstwa ludzi. Zarówno na zapleczu, jak i na scenie. Kayah to instytucja. Wielu z nas nie widać. Każdy koncert to, poza mną i muzykami, również obsługa. Oddana, wierna, pracowita. Około 30 osób. Musimy wszyscy być wierni ideałom, szczerzy ze sobą i oddani sprawie. Lojalni. Z pasją. To jest kluczem do sukcesu.
Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Zarządzający ludźmi wciąż szukają najlepszych sposobów, by wzmocnić w pracownikach cechy niezbędne do budowania zaangażowania i zwiększania efektywności i jakości pracy. To niezwykle pojemne zagadnienie, ale dziś szczególnie chciałabym zwrócić Państwa uwagę na artykuł Magdaleny Malickiej, która szuka odpowiedzi na pytanie: Czy styl zarządzania ma płeć? Autorka przekonuje, że „poznanie różnic i odpowiednie reagowanie na nie jest kluczem do osiągnięcia sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Pozwala także docenić i wykorzystać różnice między płciami do rozwoju i budowania określonej kultury firmy". O zarządzaniu różnorodnością, w szerokim rozumieniu tego terminu, mówi się bardzo wiele. Umiejętne wykorzystanie różnic może wyzwolić niesamowite pokłady kreatywności w zespołach.
Na zakończenie poddam pod Państwa refleksję niezwykle mądre słowa Kayah: „Wierzę w jeden organizm, w obrębie którego wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za drugiego. To jak płynięcie jedną łódką po niespokojnym oceanie dziejów. Jeśli pojawi się dziura po prawej stronie, nie znaczy, że tylko pasażer tam siedzący utonie. Zatonie cała łódka i jest to nauka, którą wszyscy powinniśmy przyswoić”.

Katarzyna Patalan
redaktor naczelna miesięcznika "Benefit"

 

2018-05-01 09:59 Opublikował: Benefit

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.