Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Warto tam być » Weekend w Polsce

Więcej niż uzdrowisko

Więcej niż uzdrowisko
Fot. materiały Urzędu Miasta Krynica Zdrój
W Krynicy-Zdroju tradycja spotyka się z XXI wiekiem. Historyczne uzdrowiska i pijalnie wód sąsiadują z supernowoczesnymi ośrodkami SPA, a muzea i sale koncertowe z ośrodkami sportowymi. To miejsce tętni życiem przez cały rok.

Położona w Beskidzie Sądeckim Krynica-Zdrój od dwóch stuleci uznawana jest za stolicę polskiego wodolecznictwa. Początki uzdrowiska sięgają XIX wieku. Najstarszy budynek w mieście – pijalnię „Słotwinka” – zbudowano w 1806 r. Wielka moda na lecznicze właściwości krynickich wód rozpoczęła się jednak poł wieku później za sprawą profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Józefa Dietla. Do dziś Krynicę każdego roku odwiedzają miliony kuracjuszy, szukając tu wypoczynku, rozrywki i licząc na poprawę stanu zdrowia.

Weekend na sportowo

Zimą do Krynicy zjeżdżają narciarze i snowboardziści. Przyciąga ich tu Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka i najdłuższa kolej gondolowa w Polsce. Wokół góry o wysokości 1114 metrów powstał ośrodek narciarski z prawdziwego zdarzenia – z 8 wyciągami i trasami o łącznej długości ponad 14 kilometrów.

Również latem Krynica kipi energią. W malowniczych górach i dolinach turyści znajdują wiele atrakcyjnych tras pieszych oraz rowerowych o zróżnicowanej długości i stopniu trudności. Możliwość przejażdżki samochodami terenowymi, gra w paintball lub zabawa na torze gokartowym – to tylko niektóre z atrakcji oferowanych w Krynicy. Miłośnicy mocnych wrażeń na pewno zajrzą też do położonego u podnóża Jaworzyny Krynickiego Parku Linowego. Znajdą tam trasy o rożnym stopniu trudności, również trasy dla dzieci. Pokonanie wszystkich przeszkód to nie lada wyzwanie dla starszych i młodszych.

Weekend z kulturą

W Krynicy nie zabraknie również wrażeń artystycznych. Trwale w pejzaż uzdrowiska wpisała się postać Nikifora – malarza prymitywisty. W zabytkowej, pochodzącej z XIX wieku, willi „Romanowka” mieści się muzeum tego niezwykłego artysty. W kameralnych salach zaprezentowano kilkadziesiąt prac Nikifora. Jest to największa prezentacja twórczości tego malarza w Polsce. Jan Kiepura, choć to „chłopak z Sosnowca”, dziś również kojarzony jest z Krynicą. Na cześć tego znakomitego tenora i wybitnego śpiewaka operowego w 1967 r. w Krynicy zorganizowano festiwal jego imienia. Od 1984 r., dzięki Bogusławowi Kaczyńskiemu, festiwal stał się ważnym wydarzeniem muzycznym. Co roku do Krynicy zjeżdżają artyści i melomani z całego świata. Przez dwa tygodnie miasto rozbrzmiewa muzyką z wielkich dzieł operowych, operetek, baletów. Koncertom towarzyszą konkursy dla absolwentów wyższych szkół muzycznych oraz amatorów.

Multiweekend z rodziną

Z wszystkich atrakcji Krynicy skorzystać można, wybierając ofertę Multiweekend firmy Benefit Systems. Goście mają do dyspozycji luksusowy Hotel Krynica oraz przytulny Pensjonat Gaborek. Hotel Krynica jest miejscem prawdziwie przyjaznym rodzinom, wyposażonym w sprzęt i zabezpieczenia ułatwiające pobyt z małym dzieckiem: przewijaki, systemy monitorujące sen, zabezpieczenia okien i mebli. Personel hotelu organizuje również programy animacyjne dla najmłodszych. Smakoszy nie zawiedzie menu klimatyzowanej restauracji „Różanej” i baru „Deja vu”. Smaczne jedzenie oraz dobrą rozrywkę zapewni gościom wizyta w chacie biesiadno-grillowej „Elbestowka”.

Równie wygodny, lecz bardziej kameralny jest Pensjonat Gaborek. Ten malowniczo położony w otoczeniu górskiej przyrody obiekt oferuje swoim gościom atrakcyjny pakiet SPA – dające ukojenie zabiegi i masaże. W pensjonacie znajdują się również: rozgrzewająca sauna parowa, relaksujące jacuzzi oraz siłownia i sala fitness. To idealne miejsce dla tych, którzy marzą o ucieczce od codziennego zgiełku.

Marta Dębowska

2014-01-28 10:32 Opublikował: Benefit
Tematy pokrewne (tagi): dębowska,

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.