Miesięcznik Benefit – miesięcznik kadrowych, kierowników i dyrektorów HR

Strona główna » Warto tam być » Weekend w Polsce

Szczyrk pełen dobrej energii

Szczyrk  pełen dobrej energii
Szczyrk jest turystyczną perełką Beskidu Śląskiego / Fot. sxc.hu
Równie piękny latem, jak i zimą. Zachwyca bujną przyrodą, wabi urokiem góralskiego folkloru. Licznymi atrakcjami przyciąga dorosłych, młodzież i dzieci. Warto tu przyjechać choćby tylko na weekend.

Jedną z turystycznych perełek  Beskidu Śląskiego jest malowniczo położony w dolinie Żylicy Szczyrk. Stąd już tylko krok do najwspanialszych turystycznych atrakcji  i zapierających dech w piersi krajobrazów regionu.

Coś dla ciała

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski jest jednym z największych i najnowocześniejszych w Polsce. Może się pochwalić dwiema stacjami głównymi na dwóch różnych szczytach, trzynastoma wyciągami oraz trzynastoma trasami o łącznej długości ponad 25 kilometrów. Trasy są różnorodne, dostosowane zarówno do umiejętności narciarzy początkujących, jak i zaawansowanych. Większość tras jest sztucznie naśnieżana. Dwa  stoki wyposażono w oświetlenie, można więc szusować nawet po zapadnięciu zmroku. Zmęczeni narciarze i snowboardziści chętnie odpoczną w jednej z wielu restauracji czy gospód położonych w pobliżu stoków. W mieście nie brakuje wypożyczalni sprzętu. Swoje usługi oferują liczne szkółki narciarskie i snowboardowe. Dla miłośników ślizgania się po lodzie przygotowano lodowisko. Niedawno w centrum Szczyrku zbudowano nowoczesną trasę przeznaczoną do narciarstwa biegowego. Ta sama trasa latem wykorzystywana jest jako rowerowa do uprawianie kolarstwa crossowego. Jeśli już mowa o sportach letnich, to nie można nie wspomnieć o wspaniałych trasach pieszych, np. na Skrzyczne, Klimczok czy Szyndzielnię i licznych rowerowych. Amatorzy mocniejszych przygód mogą wybrać się na wycieczkę do jaskiń beskidzkich.

Coś dla ducha

Szczyrk ma również cenne zabytki - liczące ponad 200 lat Sanktuarium św. Jakuba Apostoła i Kapliczkę u Walczaków. Sanktuarium powstało pod koniec XVIII wieku i zachwyca barokowym wnętrzem. Na szczególną uwagę zasługują: pochodzący z 1691 roku dzwon, rokokowy krucyfiks i ambona. Kapliczkę stojącą na Placu u Walczaków wybudowana w 1830 roku z okazji setnej rocznicy pierwszych misji jezuickich. Stoi w tym samym miejscu, gdzie przed stu laty ustawiono namiot, w którym odprawiano msze święte. Za ołtarzem umieszczono najstarszy zabytek miasta – krzyż misyjny.

Coś dla najmłodszych

Jeśli odwiedzamy Beskid Śląski z dziećmi, to koniecznie pojechać  trzeba do Ustronia Zawodzia. W Leśnym Parku Niespodzianek spotkać można chodzące wolno żubry, jelenie i dziki. Muflony lub daniele można poczęstować przekąską, gdyż tutaj, w odróżnieniu od klasycznego zoo, wolno karmić zwierzęta. Wszystkim dzieciakom spodoba się również Park Ruchomych Dinozaurów i Ogromnych Owadów. Mogą tam zobaczyć, jak wyglądały prehistoryczne gady i przekonać się, jak to jest, gdy patrzy na nas z góry… ogromna pchła.

To jest  MultiWypoczynek!

Na uczestników Programu MultiWypoczynek firmy Benefit czekają  Apartamenty Parkowe, położone w samym sercu Szczyrku, nad rzeką Żylicą.  Z okien rozpościera się bajeczny widok na góry, a wokół hotelu rozciągają się zielone tereny z miejscem na biesiady przy ognisku. Obsługa hotelu w szczególny sposób dba o najmłodszych gości. W Klubie  Malucha dzieci mają do dyspozycji mnóstwo fantastycznych zabawek, a na placu zabaw nie mniej liczne atrakcje. Wysoko kwalifikowana kadra zajmuje się animacją dziecięcych rozrywek.  Dorośli docenią z pewnością bogate menu hotelowej Restauracji Cynamon i  ofertę wyśmienitych win.

2014-03-06 10:19 Opublikował: Benefit
Tematy pokrewne (tagi): multiwypoczynek, szczyrk,

Reklama:

tel. kom: 508-548-308

Redakcja:

Newsletter


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowo-promocyjnych oraz na otrzymywanie od Spółki oraz podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. za pomocą środków komunikacji elektronicznej
... Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w celach marketingowo-promocyjnych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki i informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych przez Spółkę podmiotom z Grupy Kapitałowej Benefit Systems S.A. w celach marketingowo promocyjnych związanych z promocją lub reklamą produktów i usług oferowanych przez te podmioty jak również wyrażdam zgodę na otrzymywanie od tych podmiotów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) Zgody mogą być odwołane w każdym czasie. Administratorem danych osobowych jest Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Ich podanie jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.